1009 Werkers op de Meestoof rond 1940 Jaap Landolt junior Jaap landolt senior Jaap Landolt senior woonde met vrouw en zes kinderen in de Elft bij de Burge, het laatste huisje rechts voordat de weg de polder ingaat. Daarbij waren er ook nog drie kostgangers: Fedde, Jaap en Dirk Broersma. Jaap van Roo Jan van Roo Cyriel de Maesschalck Frans de Maesschalck, broer van Cyriel. Frans de Maesschalck kon lezen nog schrijven. Toen hij verkering had met een meisje buiten Wieringen werden er tussen die twee wel brieven uitgewisseld. Voor het lezen en schrijven werd dan gezorgd door de collega's, die daar overigens vaak een heel eigen interpretatie aan toevoegden. Dat gaf dikwijls aanleiding tot veel plezier. Fok Pruimboom, was getrouwd met Geertje, woonde in een klein huisje aan de Polderweg. Nan Scheltus, was vóór de oorlog vrachtrijder. Snietjemoes, eigen naam is onbekend. Simon Wagemaker, schoonvader van Joost van Zweeden. Jan Koorn (Jan Sj ek)zwager van Simon Wagemaker Arie Muit, schoonvader van Jan Koorn. Bartje Bijma, woonde aan de Gesterweg in Den Oever. Gert Doesburg, bijgenaamd "Moenica" (speelde harmonica). Toen er een bakwagen over de Polderweg reed met daarop geschilderd de naam Leeghwater, werd dat gezien door de werkmensen die aan het wieden waren. "Dat is toch nog slecht afgelopen met die Leeghwater. Nou heeft hij de Haarlemmermeerpolder drooggemaakt en is steen- en steenrijk geworden. Dan zie je dat geld toch niet gelukkig maakt, want hij is toch wel erg arm geworden dat hij met de bakwagen de boer op moet," begon Jaap van Roo het gesprek. Het saaie werk gaf aanleiding om het verhaal nog veel dramatischer te schilderen, nog gesterkt door de belangstelling van Gert Doesburg. De volgende dag kwam Gert woedend naar de boerderij"Ons Trien zegt dat het helemaal niet waar is van de Leeghwater. Die man is al eeuwen dood." Lou van der Welle. Jaap van Zweeden op de zelfbinder Vernieuwingen in de land bouw en de mechanisering begonnen na de eeuwwisseling langzaam te komen. Het toe passen van kunstmest werd pas in het eerste kwartaal van de 20e eeuw op Wierin gen ingevoerd. Maar dat oogsten van graan mogelijk zou zijn zonder het gebruik van een sikkel leek onmoge lijk, tot de zelfbinder kwam.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 35