1003 Een gedichtje van latere datum over de polder werd ingestuurd door mevrouw Van Zweeden-WagemakerZij kreeg het weer van haar vriendin Reina Boontjes. "Ik zat laatst aan de polderdijk en zag de polder o zo rijk begroeid met vele granen als tarwe, haver, gerst en vlas en aardappelen, bieten, klaver, gras op afgeperkte banen. Toen ik zestig jaar geleden hier het zeewier stond op te haken Toen had ik nooit gedacht, dat men van de wijde waterplas zulk vruchtbaar land zou maken." J.J.Muit Elft 72 Hippolytushoef Jo Muit, gehuwd met Co Hegeman, dochter van groenteboer Willem Hegeman. Samengaan polderbesturen In 1891 vindt er een bewogen vergadering plaats. Notaris Van der Speek O'breen heeft een brief gestuurd naar Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin hij voorstelt om de beide waterschappen van Wieringen en Waard Nieuwland samen te voegen. De bestuurders van Waard Nieuwland snappen niets van deze brief. Wat bezielt Speek O'breen? Er is een groot verschil tussen het Heemraadschap Wieringen, dat het oude land van Wieringen uitmaakt met een zeer ongelijke bodem, en het polderbestuur van Waard Nieuwland De kostenverdeling van de bemaling zou heel ongelijk verdeeld worden. En er zou teveel invloed zijn van Heemraadschap Wieringen op Waard Nieuwland. De lange notulen van deze vergadering laten duidelijk zien dat het kleine polderbestuur van Waard Nieuwland baas in eigen huis wil blijven. Dat gebeurt ook, want het duurt tot 1971 voor het samengaan een feit wordt. Op 13 september 1971 wordt de Polder Waard Nieuwland als waterschap opgeheven. Alle bezittingen en schulden gaan over op waterschap Wieringen. De naam Heemraadschap Wieringen verdwijnt ook. Samen wordt het Waterschap Wieringen, per 1 januari 1972. Dat duurt tot 1980, dan wordt het Aangedijkte Landen en Wieringen. Vanaf 1994 heet het Hollands Kroon. Dit alles door fusies van diverse waterschappen. Omdat Meijert Kooij in 1972 stopt als secretaris, moet het nieuwe Waterschap Wieringen een nieuwe secretaris aanstellen. Met volstrekte meerderheid van stemmen wordt dat Henk Braad.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 29