952 We hebben foto's van De Meestoof en de Middelhoeve (Roos). Het is niet de bedoeling dat we de foto's houden, we willen ze graag laten nadrukken en dan krij gt u ze weer terug Graag contact opnemen met Nel Fijnheer-Rotgans, tel.593997. MUSEUM JAN LONT In Museum Jan Lont (Stroe) wordt deze zomer ook aandacht besteed aan het 150-jarig bestaan van Polder Waard Nieuwland. Als de foto s niet voor het krantje gebruikt kunnen worden, gebruiken we ze voor het Museum. Als iemand attributen heeft, ooit gebruikt in de polder, b.v.voor de landbouw of de meekrapteelt, dan zouden we die graag lenen om ten toon te stellen in het museum (van 13 juni tot ongeveer 7 september). 1cnooQ1- f _oi. n._t Mocht u iets hebben, graag contact met Elbert Volkers, tel592885 of met Mulder, Stroeërdijk 1, tel.511652. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx HET EILAND WIERINGEN VOOR 'N HALVE EEUW Vervolg op 9e jaargang nr.l, blz.945. Deze stukjes stonden in 1939 in de krant. U moet er dus nog 50 jaar aftrekken om te vinden wanneer zich dit afspeelt. Daar ontving ik zoowaar een briefje van één onzer lezers, of ik die oude school van Oosterland nu zoo ideaal vond, omdat ik er met zooveel enthousiasme over schrijf. Wat begrijpt die lezer me verkeerd, het gaat er bij mij niet om 'n vergelijking met de scholen en het onderwijs van thans uit te lokken, dat staat geheel buiten deze stukjes historie; alleen dat wij de school van toen en onze jeugdvorming aldaar, in dankbaarheid releveeren, zal ieder begrijpen die thans op middelbare leeftijd is. Wél herinner ik me, dat er met groote vlijt werd geleerd; dat vóór en na schooltijd o.a.meester Spaander privê-lessen gaf aan ieder die wilde; en de jongelui zagen er niet tegenop, daarvoor nog eens extra een half uur langs een modderige weg heen en terug te moeten loopen. Nu 't toch is uitgelokt, stel ik me de vraag: als men nu geen fiets had of er geen autobus reed, of men thans er wel feestelijk voor zou bedanken voor 'n enkel les-uur, zulk een wandeltocht te maken. Zeker is 't, wat men toen extra kreeg, dat dit meer werd gewaardeerd dan tegenwoordig. Eens per jaar schoolfeest; geen reisje; doch alle boeren stelden hun jachtwagen disponibel en in een groote file ging 't dan naar "durp (Hippolytushoefwaar alle kinderen uit de geheele gemeente aan 't feest deelnamen. Weken voorop werden dan in alle scholen dezelfde schoolfeestliedjes gerepeteerd, dus de "groote dag" werd zoo vooraf al in feestzang in de hersentjes geplant en de dag zelf werd een geweldige gebeurtenis.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 6