975 Vader komt net druupdeurnat tuus van de aven. En dèèr het ie in de oafslag staan te luustere naar twie skuutmanne. De iene, Germen zeit: Ik heaw een rooie èèl vangen van wel zeuven pongd. Die aare, Piet van Kees van Maartje, zeit: dut is nag niks. Ik heaw een peteroeliestel uut et water vist. Dat beurt meer vansellef miende Germen, hillegaar nörreges gien erreg in. Ja, zeit Piet das weer, maar deuze brangdde nag! En ik ken et je nag sterreker vertelle, maar den moet ik liège. Ik heaw zö gruweldig lacht, dat ik waar der bedörreven van. Growader het een knien foer ongse Brecht kocht, sie is dingesdag vier jaar worren. En most foer et eerst naar skoel en dat vong ie maar niks. Et is een bar pittig matje, en wat binne ze vröög wies teugenwoordig. Heaw jij Hein in et lest nag sproken, hij het een aar huus kocht op Sangdburem, deer weer Betje eerder een winkelke had. Groot is et niet, maar foer em oallien is et groot genog. Kees en Trijntje binne dut jaar vieftig jaar trouwt, as se et magge beleve, deer magge we wel efkes om denke. Gegroet van ongs Peet. Dörrep Waarde Jannetje, Ik zal je metièn weerom skrieve, et beurt me meer dat ik een brief krieg, en den liekt et er wel niet meer van te kommen as ik dat niet metien doen. Nou is et wel zö, dat der weinig te vertellen voalt, an dörrep beurt niks, of lit ik et zö seage, wat der beurt deer weet ik niet van. Voerige week heaw ik oalmaar in de kooi leit, et leek wel niet te willen, maar nou gaat et weer. Ik bin Tijs nag teugen kommen, die had naar de marrekt weest, hij waar deer an de praat raakt mit ientje en die vertelde dat ie in de krangt zet had dat ie ienpitters te koop had. Dèèr, na verloop van tijd kwam der een kirrel van de belasting, die zeit dat ie niet opgeven had dat ie peteroeliestelle verkocht, je ziet Jannetje, der wordt op ongs let. Maar mit ienpitters bedoele ze bulle, weer bepaalde dinge niet op der plaas zakt binne, dat je begriept dat die man uutlacht is. Gelukkig binne der oaltemet van die dinge weer we nag om lache kenne, der is beroerdigheid genog, oal is dat ok een oafzaagde uutdrukking. Nou Peet gegroet maar weer, ok van Growader, et gaat goed mit em. Uw nicht Maartje.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 29