973 De school bestond uit vier lokalen, twee oude en twee nieuwere. In mijn tijd waren er drie in gebruik, met een reservelokaal. Dat werd het lege lokaal genoemd Er waren twee onderwijzers en één onderwijzeres: Catharina Schippers, Piet Overeem en Jacob Boon. Catharina Schippers studeerde ook voor dominee,later was ze Doopsgezind dominee Piet Overeem was getrouwd met een vroegere onderwijzeres. Ze werden later onze buren en hadden toen vier zonen: Peter, een van onze kornuiten, Janjoost, Martijn en Ruurd. Naderhand zijn ze vertrokken naar Alkmaar. Al met al hadden wij die eerste oorlogsjaren niet zoveel weetvan wat er allemaal gebeurde. Natuurlijk waren daar de Duitsers, maar alles went. Alles ging op de bon en wij moesten bonnen plakken. In het begin was de controle niet zo streng en werden alleen de stapeltjes geteld. Mijn vader deed er dan wat krantenpapier tussen en dat werd meegeteld als zijnde bonnen. Hoe lang dat er voor door kon weet ik niet, later werd het allemaal veel strenger. Die opgeplakte bonnen moesten worden ingeleverd. Het was mijn taak om dat te doen. Ik weet dat ik verscheidene keren op de fiets naar Wieringerwerf ben geweest. Daar was toen kennelijk het distributiekantoor. Achteraf gezien lijkt het me nogal riskant om een kind van tien/elf jaar met zoiets op pad te sturen, maar dat kon toen kennelijk. Ineke Boon en Rita Terpstra Af en toe werden we opgeschrikt door een of andere razzia, jonge jongens voor de Arbeitseinsatz en dergelijke. Of bombardementen op Den Helder. Die dag dat er twee geallieerde vliegtuigen werden neergeschoten was ik met mijn vader naar Amsterdam. Dat heb ik dus gemist.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 27