971 Een andere keer hadden we een omgevallen damhek in de Westerling gevonden en dat gebruikten we als vlot in de sloot, met een stelt als vaarboom. Eigenlijk waren we op weg naar de gym, dus we hadden gympakken onder onze kleren. Omdat we het vlot verkeerd belastten, kiepte het om en wij belandden in de modder, en stinken dat het deed Over de drinkbak in het gat van Klos heb ik al eerder geschreven. Dat moet in de beginjaren van de oorlog geweest zijn. In die tijd bouwden we ook overal hutten. In de takkenboshoop achter ons huis, in de weilanden en in de stropakken bij Nan Kool op het erf. In de laatste hut verzamelden we nogal wat schatten, zoals worteltjes, knolletjes en appels die we ons op niet geheel legale wijze verschaften. Eens zaten we met het hart in de keel toen Nan Kool aan het eieren zoeken was. Zijn kippen liepen los en legden de eieren nogal eens in het stro. Nan Kool wist wel van ons spelen in het stro, maar toen hij met zijn ene been door het dak van onze hut zakte, waren de woorden die hij gebruikte niet voor publicatie geschikt. Aan één van onze illegale appeloogsten heb ik een blijvende herinnering,nl.een groot litteken op mijn rechterbeen. We waren bij Meiert Heijblok in de boomgaard en Meiert had ons in de gaten. Hij liep ons achterna. Ik bleef met mijn been in het prikkeldraad hangen, een heel stuk vlees bleef achter aan het prikkeldraad en ik had een groot gat in mijn been. Anna, die in het achterste gedeelte van de oude smederij woonde, waste de wond en troostte me. Maar de wond was zo ernstig dat dokter Beeker er aan te pas moest komen. Het duurde erg lang eer alles weer in orde was. Ik moest heel wat keren naar Hippo om behandeld te worden, de korsten eraf en mercurochroom erop Nadat ik een paar keer dat hele eind naar het spreekuur had gelopen, kwam ik op een lumineus idee: waar had ik eigenlijk rolschaatsen voor gekregen Dus ik op rolschaatsen naar de dokter. Dat ging een paar keer goed, maar toen ik bij een val een schaafwondje had opgelopen, kwam de dokter er achter en werd mij het rolschaatsen streng verboden. Dus in het vervolg gingen die in de heg van de dokter voor ik naar binnen ging. Die rolschaatsen waren geweldige dingen. Als er niet buiten geschaatst kon worden, gebeurde dat bij ons in de bergplaats of... bij Ineke op de zolder. Wat zal de familie Boon een plezier hebben beleefd aan al dat lawaai boven hun hoofd. In het schoolhuis was een lange gang over de hele lengte van het huis. Daar hing in die tijd een schommel. Nu was de lol om zo hoog te schommelen dat je met je voet een aardewerk bord kon aanraken. Of het bord het heeft overleefd weet ik niet. Als het weer het niet toeliet om buiten te spelen waren we of bij Ineke of bij ons binnen. Bij Ineke was in de voorkamer de speelgoedkast en daar speelden we spelletjes. Als we uit school kwamen, kregen we van Ineke's moeder een "lekkertje' bij mij thuis was dat meest koekafval. Af en toe kregen we een aanval van verzamelwoede. Eens waren dat lege dozen van huishoudelijke artikelen. Dat eiste natuurlijk nogal wat plaats, daarom waren onze moeders niet bereid die verzameling te herbergen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 25