967 Vader leerde een vrouw uit Stadskanaal kennen, Hermanna Petronella Bergman. Zij was weduwe met 2 kinderen, Frans en Lies. Zij zijn getrouwd en daarna was het een gezin met 8 kinderen. Wim die geevcueerd was in Maasbree kwam ook weer thuis. Hij was als baby weggegaan en was 5 jaar bij een familie. Die wilde eventueel adoptie, maar Wim ging terug naar huis. Na het huwelijk in 1946 kregen ze nog 5 kinderen, Herman, Ria, Gerard, Bert en Paul. Deze kinderen zijn allemaal in Coevorden geboren. Willem Nieuwenhuizen met Hermanna Bergman. Schoenen in consignatie van Fa.Vroegop uit Sint Pancras Henk zat dus op de Mulo en was overgegaan naar de 3e klas. Vader haalde hem van school, hij was toen 15 en ging werken. Later naar de Handelsavondschool. Henk ging ook naar de Bata, ging eerst op de fiets de deuren langs om om reparatie te vragen, deur aan deur in de omgeving en in de buitenwijken. Henk leerde schoenmaken in Emmen, later in Hoogeveen, uiteraard alles op de fiets vanuit Coevorden. Dan in militaire dienst, eerst afgekeurd-te klein- een jaar later wel goedgekeurd Is 2 jaar in dienst geweest. Inmiddels had Henk verkering gekregen met Diny Knol, via de padvinderij. Ze hadden 6 jaar verkering en zijn in 1958 getrouwd. Joke was getrouwd met Herre Muller uit Coevorden. Zij woonde in een noodwoning aan de Schagerweg in de WieringermeerOedzes ventte daar 1 keer per maand, dus ook bij Joke. Al pratend bleek Oedzes een pand te koop te hebben, Akkerweg 2, waar een schoenmakerij was, nl.De Jong. Oedzes woonde toen al in de Hoofdstraat. Winéttr

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 21