965 Zoals gezegd, er waren inmiddels 7 kinderen: de oudste is Josina Johanna, nu bekend als Joke Muller-Nieuwenhuizen, de dirigente van "de Lofstem". Ze zingt ook prachtig. Het tweede kind is Hendrik Willem - Henk van het Schoenenhuis-. De derde is Wilhelmina Johanna, zij woont in Dedemsvaart. Dan komt Annie, ook bekend als zangeres. Daarop volgt Rudie, is maar 20 jaar geworden, het volgende kind maar een jaar en nummer zeven is Willem, die woont nu in Medemblik. Henk, Wim en vader In 1943 werd moeder ziek, de kinderen werden geëvacueerd naar Geldrop, Meerveldhoven, HeerhugowaardMaasbree en Benningbroek. Moeder stierf in 1943. Alleen Jo en Henk kwamen naar de begrafenis, 12 en 11 jaar oud. Zij zijn daarna bij vader gebleven. De andere kinderen bleven geevacueerd. Henk en Jo gingen toen weer in Rotterdam naar school op het Afrikaander plein. Vader ging vroeger 's zondags na de mis biljarten bij "De Promenade" aan het eind van de Maashaven. Dat bestaat nog, is nu een eetcafé. Februari 1945. Vader, Henk en Jo gingen weg uit Rotterdam, er was geen eten meer. Ze gingen lopen op de bonnefooi, ze hadden in de zak 7 wortels en 2 broden. Eerste nacht gelopen tot Oudewater, gewoon gevraagd of ze ergens konden slapen. Vader vroeg wat het kostte, maar de gastheer zei:" Alles voor de liefde Gods." De man had nog een goed geloof. Zo gingen ze van de ene plaats naar de andere, schooiend, slapend, zonder enig doel, als er maar eten was. Op een gegeven ogenblik kregen ze twee fietsen met houten banden, Henk bij vader achterop, Jo op de andere fiets.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 19