956 Het was wel aardig toeven daar, het heeft jammer genoeg een beperkt aantal jaren dienst gedaan. De tijd was er nog niet rijp voor. Tenslotte komen we dan bij de Quarantaine terecht, die zich eind dertiger en begin veertiger jaren ontwikkelde tot een aardige badgelegenheid en waar het soms behoorlijk druk was. In de dertiger jaren was er nog een gedeelte van de steiger aanwezig, je kon daar zo vanaf in zee duiken. Er tegenover op het land dus - stond een aarden wal in een soort hoefijzer vorm - wij noemden het een fort - het was wel 5 meter hoog. Door de drukte ontstond er allengs de behoefte aan een kleedgelegenheid, die dan ook weldra vervuld werd. Gert Lont (van Dam), zoals hij genoemd werd - er zijn vele Lonten op Wieringen bouwde daar een gelegenheid waar men zich kon verkleden. Links was er een gang met ik denk 10 badhokjes voor de mannen en rechts dito voor de vrouwen. In het midden was een kastje getimmerd waar repen e.d.verkocht werden. Lekker in de zon Te zien zijn Siemen Rump, Bets Minnes, Piet Paarlberg, Tonnie Rooze, Piet Lont (Vet) op de rug gezien, Rie Metselaar Voorgrond: Betje Lont (?)uit de Beltstraat en Piet Hekkema Geheel rechts: Dick Veerdig. Als toezichthouder, nu zouden wij zeggen uitbater, waren aanwezig Jannetje, de vrouw van Gert Lont en diens dochter Marie. Was het erg druk dan kreeg je een knaapje mee om je kleren op te hangen en die kon dan weer buiten op de rietschutting opgehangen worden, zoals op de foto duidelijk te zien is.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 10