922 In de drie vitrines werden souvenirs van Wieringen ten toon gesteld. Veel mensen keken hun ogen uit naar wat er zoal als souvenir op de markt is geweest en nog is. Een groot gedeelte kwam uit het bezit van Tannie Lont-Lont. De discussies die af en toe losbarstten over de schilderijen van Piet Bruul waar was dit nou of wiens huis of boerderij is dat zorgden ervoor dat het zo gezellig was, dat sommige bezoekers drie middagen terug kwamen. En de kerk was soms zo vol, dat de temperatuur hoog opliep en men de koffie- en theeschenkerij alle eer aandeed. Kortom een echt succes met bijna 500 bezoekers. Als van ouds had de firma Boersen er voor gezorgd dat de stamboom en de schilderijen probleemloos ten toon gesteld konden worden. De heer Piet Kooij (Gemeenelandsweg) zorgde voor het vervoer van de vitrines. Voor de tweede maal presenteerde de vereniging een fotoboekjemet bijbehorende tekst. De eerste uitgave was heel bescheiden met als onderwerp een Wieringer begrafenis rond 1870. Op het nieuwe boekje kan de vereniging weer trots zijn, dankzij het vele werk van Henk Braad, Jaap Lont en Tannie Lont. De foto's die erin staan zijn gemaakt van ansichtkaarten uit de jaren 1950-1970. Het heet dan ook "Wieringen in ansichtkaarten 1950-1970." 6. De jaarlijkse excursie voor de leden op zondag 2 juni ging dit jaar eerst naar Broek in Waterland.Een prachtig dorpje langs de oude weg Hoorn-Amsterdam. Gidsen van de plaatselijke historische vereniging hebben ons rondgeleid en vertelden veel wetenswaardigheden. Daarna splitste de groep zich, een deel ging naar De Rijp naar Het Behouden Huijs, en een deel ging naar Midden—Beemster naar Museum Betje Wolff. En ook dat vonden de leden geslaagd. 7. De bibliotheekavonden van de vereniging kenmerken zich door de gezellige sfeer. Gelukkig komen er langzamerhand meer leden even kijken en vergeten dan prompt de tijd omdat er zoveel van vroeger boven komt. Onder het genot van een kopje koffie proberen Jaap en Nel Fijnheer deze eerste maandavond van de maand tot een vast en gewaardeerd punt te maken. Ook dit jaar kreeg de vereniging weer diverse schenkingen.Alle gevers en geefsters hartelijk dank. U moet van het standpuntuitgaan dat hoe eenvoudig of in uw ogen onbelangrijk het voor anderen (vooral jongeren) interessant en leuk kan zijn. In december hebben alle leden een kerstkaart ontvangen van de vereniging. Gezien de vele reacties en het aantal kaarten dat de vereniging terug ontving, werd deze geste kennelijk op prijs gesteld. Ook dit jaar is de vereniging weer op verschillende plaatsen vertegenwoordigd geweest of heeft advies gegeven. Nog lopende projecten zijn: 1.Inventarisatie van de begraafplaatsen 2.Inventarisatie van het bezit van de vereniging in de kasten in de bibliotheek door ons lid de heer Fierst van Wijnandsbergen. Het werk is voor het grootste deel klaar. We hopen het dit jaar af te ronden. Alvast een pluim voor het werk van de heer Fierst. 3.In samenwerking met de bibliotheek en een paar geinteresseerden wordt dit jaar aandacht geschonken aan het 65-jarig bestaan van de Afsluitdijk. 4.Ook het afgelopen jaar was de vereniging betrokken bij de tentoonstelling in Museum Jan Lont. De samenwerking verloopt heel plezierig. 5.Ook met de vereniging De Aak loopt een project.Een paar leden van De Aak en van de Hist.Ver.Wieringen komen af en toe bij elkaar om te kijken of in samenwerking iets van de grond kan komen over de geschiedenis van de scheepvaart op Wieringen.Ook die samenwerking verloopt goed. 6. Zeker niet onvermeld mag blijven de goede samenwerking met verschillende afdelingen van het gemeentehuis.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 8