921 nog meer mensen die willen meedraaien? Graag, want secretaris Jaap Fijnheer wil het wat rustiger aandoen en er wordt dus een andere secretaris gezocht. Jaap Fijnheer blijft wel in het bestuur. Hij krijgt daarom geen cadeau, wel applaus. Er meldt zich overigens niemand. 10. Rondvraag: niemand. Sluiting van het officiële gedeelte om 5 over half negen. Pauze met koffie, thee of sap. Na de pauze de film, en wat voor éên. Schitterende beelden van geweldige sneeuwhopen op Zandburen en een melkboer die daar haast niet doorheen komt met paard en wagen. Ook met de ar nog problemen. En iemand op ski's en dat in die tijd (rond 1940). Schaatsen, de wielerbaan, folkloristische dansen, te veel om op te noemen. En heel leuk waren de reacties van de toeschouwers, vooral bij ijsboer Dolf. Na nog een korte pauze liet Piet Kraan de film nog een keer zien, omdat je dan weet wat er komt en beter op de personen kunt letten. Absoluut een succes. Bedankt Piet Kraan. Om 10 uur gingen de mensen voldaan naar huis JAARVERSLAG 1996 In 1996 was de bestuurssamenstelling als volgt: J.J.Lont J.Fijnheer M.H.Smit A.C.Jongsma H.Braad HPanj er voorzitter secretaris penningmeester vice-voorzitter lid lid N.E.de Herder-Gorter en A.Schook-Russelman adspirant-leden. Het bestuur kwam in de verslagperiode 7 keer bijeen. Voor de bijna 500 leden werd het volgende georganiseerd of gedaan: 1. De redactie van "Op de Hoogte" zorgde ervoor dat het blad 5 maal verscheen. In vergelijking met zusterverenigingen slaan wij een goed figuur. Veel "clubbladen" van zusterverenigingen verschijnen soms maar 1 tot 4 keer per jaar en dan vaak ook nog met minder pagina's. 2. In januari hield Frans Diederik een boeiende lezing met dia's over de geologische ontwikkeling vanaf de Ijstijden tot in de Middeleeuwen en de bewoningsgeschiedenis van de Noordkop vanaf 5000 voor Christus. 3. Na de jaarvergadering in maart vertoonde onze plaatselijke cineast P.Kraan een schitterende film met beelden uit de veertiger en vijftiger jaren met barre winters. 4. In november hield Bert de Vries, de man achter het Museum "Het huis van de Aarde"een boeiende lezing over de archeologie van Wieringen en de Wieringermeer 5. Een onbetwist hoogtepunt in het verenigingsjaar zijn de weekends in de Westerlander kerk. Dit maal was Matthisca Kooij-Modder aanwezig met de stamboom van de Kooijen. Matthisca en haar hulp Marietje Boersen-Bron hadden vier middagen hun handen vol aan de vele bezoekersdie uitleg kwamen vragen over hun stamboom Kooij en die kwamen kijken in de boeken vol informatie en foto's, die op tafel\ lagen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 7