918 Na de pauze zal H.V.W.-lid Piet Kraan een film vertonen uit de jaren '50. De maker en de herkomst van de film is niet bekend. Het gaat om een 8 mm film die allerlei beelden van Hippo laat zien, o.a.de Klieftstraat, Beltstraat, de Alvitloschool met de oude meesters, De Veltas, Washington, His Wilms aan het Kerkplein. We zijn weer erg benieuwd naar deze beelden. De film is alleen toegankelijk voor leden (met één huisgenoot). Lezing De Doopsgezinden op Vieringen Op dinsdag 15 april 1997 zal H.V.W.-lid mevrouw Wijntje Bakker te Workum, onlangs benoemd tot pastoraal medewerker bij de doopsgezinde gemeente Wieringen, in de bibliotheek aan het Kerkplein te Hippolytushoef een lezing verzorgen over het ontstaan van de doopsgezinde beweging in Friesland, rond Menno Simons (met dia's). Daarna gaat zij in op de geschiedenis van de Wieringer doopsgezinden die begint met een dooplijst uit 1551, waar 35 Wieringers op voorkomen. Het is een interessant onderwerp; ik hoop dat velen van u komen. Aanvang: 20.00 uur. Excursie voor leden Op zondag 25 mei 1997 organiseren we een excursie naar Workum naar het Jopie Huismanmuseum. We zijn aan het proberen Jopie zelf te strikken voor een rondleiding. Wie weet, lukt het. Vervolgens zullen we enkele onderdelen van de Aoldfaers-erfroute aandoen. Het is een mooi gebied en heel dicht bij huis, zo vlak over de Afsluitdijk. Houd alvast 25 mei vrij in uw agenda. In de volgende "Op de Hoogte" volgen nadere berichten. Openstelling bibliotheek Iedere belangstellende kan op de eerste maandagavond van de maand terecht in de historische hoek van de bibliotheek aan het Kerkplein. Er is deskundige hulp om u wegwijs te maken in de kasten (en koffie). U kunt dit seizoen nog terecht op 3 maart en 7 april 1997. Oproep vrijwilligers Ik begrijp dat u er niet allemaal voor voelt om in het bestuur plaats te nemen, maar we zoeken ook mensen voor incidentele taken. Bijvoorbeeld eens achter een kraam van de Hist.Ver.Wieringen staan op een open dag van een school, koffieen theevoorziening tijdens evenementen. Schroom niet langer en meld u aan. Jaap Lont Met vriendelijke groet

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 4