VAN DE BESTUURSTAFEL TERUGBLIK Wieringer kei (voor) Johannes Oedzes. Het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen heeft gemeend dat het tijd was om de heer Joh.Oedzes eens in het zonnetje te zetten. Vele jaren heeft hij zich voor de plaatselijke geschiedschrijving ingezet. Velen kennen zijn pennevruchten: artikelen in de Wieringer Courant en de andere bladen, bundels daarvan, de oorlogsboeken enz. Hiermee heeft hij de belangstelling voor de plaatselijke historie bij velen gewekt. Op 20 november 1996 heeft de H.V.W. Johannes Oedzes uitgeroepen tot Kei van Wieringen en hem onderscheiden met een speciaal daartoe in het leven geroepen onderscheidingsteken: de Wieringer Kei. VIKINGSCHAT Op vrijdag 6 december werden we opgeschrikt door het bericht van de op Wieringen gevonden Vikingschat. Velen van ons hadden natuurlijk allang het gevoel, dat Wieringen een heel bijzonder gebied is, maar dat werd nu weer bewezen, want de schat is een unieke vondst voor heel Nederland. Vanwege dit nationale belang wordt de schat in Leiden door het Rijksmuseum voor Oudheden als deel van de vaste collectie geexposeerd, aldus Dr. Jan Besteman van de Universiteit van Amsterdam tijdens een lezing over deze schitterende vondst. De lezing, een initiatief van de gemeente Wieringen en het Huis van de Aarde te Den Oever vond plaats op 17 januari j.l.in Concordia en trok zo'n 220 bezoekers Vandaag las ik in de krant dat het Huis van de Aarde bezig is te onderzoeken of er een replica gemaakt kan worden van de schatdie wel en permanent in Den Oever te zien zal zijn. De gemeente Wieringen zal de helft van de kosten, f 3500,-, voor haar rekening nemen Het bestuur van de Hist.Ver.Wieringen vindt het een prima initiatief en zal het graag op de een of andere wijze steunen. LEZING V.O.C. Op 14 januari j.l.hield Drs.Kees Bakker (afkomstig uit Warmenhuizen) een lezing over de Verenigde Oost-Indische Compagnie. Aan de hand van mooie dia's besprak hij allerlei aspecten van de V.O.C. en de maandenlange reizen die men maakte. De aanwezigen waren erg tevreden over deze avond. VAT ER GAAT KOMEN Jaarvergadering en film door P.Kraan Op dinsdag 18 maart 1997, aanvang 20.00 uur zal in de bibliotheek de jaarlijkse algemene ledenvergadering worden gehouden. De stukken treft u hierbij aan. Ik verzoek u deze goed te lezen om zo tijdens de jaarvergadering uw kritische en opbouwende bijdrage te leveren.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 3