938 Noefer Waarde Ma Beter drok as gien werrek, maar te drok is ök nietje dat. Nag de beste wenske vanzellef. Wij heawe mit Aal en Kobus opzeten. We hadde oelibolle, appeleflappe en zöks. En je rèèd et nooit, van dat bubbelkesgoed. Ze heawe mij wies maakt, dat et goed is teugen de boze geeste. Kobus vong et hillegaar gruweldeg lekker. Ellek kent sien eigen skik,seid ie. "Jannetje, tap mij der maar weer ien in" Nou, hij ging op sien harses op huus an. Dat is nag koppeg spul. Eigenwies as ie is. Maar dat komt in sien femielje meer foer. Het ie zo'n ding kocht weermee ze in de grongd naar skatte zoeke kenne. Hij sting hillegaar te dangse doe de Vikingskat vongen wier. Aal het et em nag oafrèèden, maar je ken net zogoed téuge de stoelpööte loabe. En nou loopt ie van de murregen tot de èvend over sien langd. Niks vongen vanzellef as wat ouwe vurrefpusse die ongerspit ware. Dat ken vandaag an de dag ok niet meer, inlevere die troep, bij de gemeente. En dat is maar goed ok. Foer et miljeu, Ma.Ok belasting dèèr foer. Wat ze niet verzinne. En wij maar oafskuve, gien cent hou je meer in de knip. Nou miende ik et oaflópen jaar mit jou te bespreke, maar dat heawe ze in de Wieringer krangt oal dèèn. En voer achteruut kieke gebruuk je de binnespiegel van je oto maar. Nou skreef jij over die rotgangse mit er gesnater, weetje dat er hillegaar een boek over die veugels, van iene Nèèltje Rotgangs van et Skrale End. Het sie verstangd van die veugels, oalliendeg maar omdat ze zó hiet ?Datte die gangse snatere kenne dat wete we, maar datte ze ok nag skrieve kenne, dat bliekt. Weet jij deer meer van Ma? Jij hoort miestentijds meer as ik. Dörrep Waarde Peet Jannetje Ja Peet, ik heaw wel der es docht, weerom zou et wese, dat oalliendeg de mens ken skrieve en leze. Maar nou bliekt wel, de rotgangse binne uutzongderinge. Oalle gekheid op een stokje,neem je pet der maar voer oaf. Growader zit op et foeijaar te wachten, hij het genog van de koud. Et is vanzellef ok gien harden voer em, hij wil naar buten, en weer der es op et hoekje zitte, te klesse en te menske kieke. Hoe veert bin jij mit de sköönmmaak Jannetje? Sloof jij je nag oaltijd zó uut? Et wordt tijd dat je der es wat wieser wor. Uutskoie mit die onzin, vroeger most et wel mit die stienkoele en brekette, die turref waar ok een gekload en den die smirrege olielampkes te wallemen en te stinke.En op een peteroeliestel hoeve gelukkeg ok gien ete meer te maken. .We heawe et puur makkerijker kregen.Ik bin temisten blijd dat ik gien koese meer hoef te stoppen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 24