EEN KIND ONTDEKT OOSTERLAND Bij Willem Stadig in de timmerwerkplaats rook het altijd zo lekker naar hout. Daar werden de schaatsen geslepen en de stelten gemaakt. Pas later heb ik begrepen dat dergelijke dingen op een rekening kwamen en door mijn ouders betaald werden. Ik leefde in een heel geordende wereld: de timmerman, de smid en de schilder kwamen als dat nodig was en voor kleinere dingen ging men zelf naar ze toe. De knecht was bij ons tot hij trouwde en een eigen bakkerij begon. Evenals de hulp in de huishouding. Die was bij ons tot ze zelf een huishouden begon. Ik had met Anna afgesproken, dat als ze ging trouwen met witte handschoenen aan, ze voor mij een wit bedje zou kopen, omdat ik dan met haar mee ging. Het liep allemaal wat anders. Ze trouwde met Eltjo Meier.Ik heb wel heel haar verdere leven een goed contact met haar gehouden.De ouders van Eltjo woonden op een woonboot in de Hofmanshaven. Het was een feest voor mij om mee op bezoek te mogen, dat was een heel andere wereld. Op de een of andere manier was Eltjo familie of misschien alleen bevriend met Klink, de wielrenner, die in het Molgerpad woonde. Het was bij ons in die tijd kennelijk een sportief milieu, want ik herinner mij dat in het vijfde huis op het rijtje een tijdlang Cor Jongerd woonde. Naar ik meen was die schaatsenrijder en hardloper. In mijn vroege jeugd kwam Jan Langedijk, in die tijd een bekend schaatsenrijder,bij ons over de vloer. Hij was toen verloofd met de zuster van mijn moeder. Ze zijn nooit getrouwd, omdat Jan altijd "nog een seizoen" moest meemaken. Dat was natuurlijk op den duur niet haalbaar. Anna Jacoba Molenaar en Rita Terpstra

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 7