889 VAN DE BESTUURSTAFEL Terugblik expositie Westerland De twee weekeinden in de Nicolaaskerk te Westerland begin oktober zijn weer heel druk bezocht. De eerste zondag kwamen er tussen 2 en 5 uur ca. 220 mensen binnen en werd het kerkje zo vol dat sommigen hun heil elders zochten. In totaal kwamen er zo'n 540 personen. De publiekstrekkers waren dit keer de stamboom Kooijde schilderijen van P.Bruul en de souvenirs van Wieringen. Velen kwamen ook af op het nieuwe ansichtkaartenboekje, waarover u verderop meer zult lezen. Er konden ca.30 nieuwe leden worden ingeschreven, waardoor het aantal op ongeveer 490 is gekomen. Terugblik lezing archeologie Op 12 november j.l.heeft Bert de Vries, initiator en conservator van het nieuwe Oeverse museum "Het Huis van de Aarde" de eerste lezing van het winterseizoen verzorgd. Het onderwerp was de archeologie van de Kop van Noord-Holland en in het bij zonder van Wieringen en de Wieringermeer Het was een zeer geslaagde avond, waarvan zo'n 50 belangstellenden hebben genoten. In "Het Huis van de Aarde" organiseert Bert de Vries dit winterseizoen een reeks lezingen. Ik kan ze van harte bij u aanbevelen. Wat er gaat komen Lezing V.O.C.: West-Friezen naar de Oost. Op dinsdag 14 januari 1997 zal drs.Kees Bakker, medewerker van het West-Fries museum in Hoorn een lezing verzorgen over de Verenigde Oost-Indische Compagnie, opgericht in 1602 en wereldwijd bekend, o.a. als voorloper van de naamloze vennootschap. De heer Bakker zal ingaan op het ontstaan van de V.O.C.in de Republiek der Verenigde Nederlanden, op wat men aan boord zoal meemaakte, op wat men ging halen in de Oost,enz. Met dia's zal hij zijn betoog verlevendigen. Plaats:bibliotheek aan het Kerkplein. Aanvang: 20.00 uur. Film P.Kraan en jaarvergadering Na de algemene ledenvergadering op dinsdag 18 maart 1997, aanvang 20.00 uur, in de bibliotheek, zal Piet Kraan wederom een historische film vertonen. Hierover zal ik in het volgende nummer van "Op de Hoogte" meer schrijven, maar nu kunt u de datum alvast noteren. Openstelling bibliotheek Iedere belangstellende kan op de eerste maandagavond van de maand terecht in de historische hoek van de bibliotheek aan het Kerkplein. Er is deskundige hulp om u wegwijs te maken in de kasten. U kunt terecht op: 6 januari 1997, 3 februari 1997, 3 maart 1997 en 7 april 1997 van 18.30 tot 20.00 uur. Oproep Kroonprins-materiaal Drie leden van onze vereniging zijn begonnen met het samenstellen van een boek over het leven van Kroonprins Wilhelm op Wieringen van 1918 tot 1923. Ze hebben al heel wat foto's en verhalen verzameld, maar willen graag een ,im*i 1

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 3