902 Piet en August Pruimboom voor de boerderij van Jaap van Teetje op Stroe Uit het huwelijk van Pieter en Marie worden in 1959 een Marianne, in 1960 een Jan-Pieter, in 1962 een Thea en in 1968 een Andries geboren. Op Thea na zijn de overige drie tot heden nog kinderloos. Van de jongste generatie stam houders zijn het alleen Jan-Pieter en zijn neef Dirk die ondanks hun werkzaamheden elders nog op Wieringen wonen. Voor de volgende anekdote gaan we nog even terug naar 1918. In dit jaar krijgt Maartje Vermeulen hevige pijnaanvallen, waarop de dokter adviseert haar in het ziekenhuis in Alkmaar te laten opnemen. Den Helder heeft dan nog geen burger hospitaal. Het ambulancevoertuig van die dagen is de brancardwagen die thans in het Museum Jan Lont op zolder staat. De beide zonen Pieter en Fokke gaan met hun moeder op de brancardwagen te voet naar De Haukes en vandaar met de postboot naar Van Ewijcksluis. Vervolgens met het trammetje naar Schagen en vandaar met de stoomtrein naar AlkmaarEer zij het ziekenhuis bereikt hebben, blijkt hun moeder al overleden te zijn. Een aardige anekdote over dialect, bijnamen en verschrijvingen is dat dit geslacht op z'n Wierings Prumeböom werd genoemd. Dit gold echter alleen voor Fokke, want zijn broers en zuster werden meestal aangeduid met de namen Piet—, Wullem-, Trijntjeen Jan Fok. Verder is het dialectische Prumeböom blijkbaar zo gangbaar geweest dat men zelfs op de grafzerken soms Pruimeboom liet aanbrengen. Een drama in de ELFT. In de woning van de Wed. J. Tijsen in de Elft, waren gedurende' het ontzettende onweer, bijeen de Wed. Tijsen, de echtgènöote van KI. Dekker (Trijntje Pruime boom) en baar broer Jan Pruimeboom mét vrouw en, kind. Opeens volgde twee harde onweerslagen elkander op en waar de aanwezigen bij den eer sten'slag naar een kleine hos bij de buitendeur waren gevlucht, meenénde dat het raak was, werden zij bij den tweeden slag door den bliksem getroffen. De vrouwen sloegen.tegen den grond, terwijl Jan Pruim'eboom, die z'n kind bij de hand had nog.de deur wist open te rukken en bij de overburen S. Everts met z'n kind in.huis. vlucht te. Hét'weer was toen'zoo'verschrikkelijk, dat zij de woning niet durfden te verlaten om hulp te Uit de krant van 13-6-1930 ar-

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 16