900 In 1851 wordt hier Mietje geboren, die met de boer en doodgraver Jan Everts te Stroe trouwt. De zerk van dit echtpaar en die van de bij hen inwonende ongehuwde zuster Margaretha staan nog op het Stroeerkerkhof In 1854 wordt Antje geboren, die trouwt met de Wieringer Lammert de Haan. In 1857 volgt Jansje, die met Simon Botter trouwt en naar Huisduinen vertrekt. In 1862 wordt er nog een Neeltje geboren, die op twee-jarige leeftijd overlij dt De in 1845 nog in Hoorn geboren Pieter trouwt in 1876 met de in 1849 op Wieringen geboren Maartje Vermeulen. Uit dit huwelijk wordt in 1878 Pieter geboren, die met de weduwe Koegelberg, Neeltje Brouwer, trouwt. Uit dit huwelijk worden geen kinderen geboren. In 1879 komt er bij Fokke en Trijntje een Trijntje, in 1880 een Maartje en in 1882 een Fokke, waarvan Trijntje en Fokke in januari en Maartje in juli 1882 sterven. In 1883 wordt Willem geboren, die met Geertje Knol trouwt. Hieruit worden een Maartje, een Dirk en een Pieter geboren.Maartje trouwt met T.v.d.Tuuk, Dirk trouwt met W.Huiskens en gaat naar Kleine Sluis.Piet trouwt G.van Essen en gaat naar Bergen. Beide broers blijven kinderloos. In 1886 wordt opnieuw een Fokke geboren die met Geertje Baijs trouwt, die al een dochter heeft.Zij wordt ge-echt en trouwt met L.Platschorre.Uit het huwelijk van Fokke en Geertje worden een Pietje en een Dirk geboren. Pietje trouwt met H.v.d.Vaarty en gaat naar Den Helder. Dirk blijft ongehuwd.Beide sterven kinderloos. In 1887 komt er een Trijntje die met Klaas Dekker trouwt en eveneens kinderloos blijft. Trijntje Pruimboom en Klaas Dekker wonen in een boerderij in de Elft, waar nu Elbert Wagemaker woont.Op 12 juni 1930 staat Trijntje met haar broer Jan, diens vrouw Cle- mance en hun dochtertje Maartje in de nabijheid van een electriciteitsmeter te schuilen voor een hevig on weer. Na een inslag is Trijntje op slag dood, terwijl de ande ren met de schrik vrij komen. Clemance kruipt op handen en voeten over de weg naar de mensen aan de overkant, zo snel mogelijk weg van het huis. Maartje is haar hele leven bang van onweer gebleven. Jan Pruimboom was van binnen helemaal vergeven van de zwa- velsmaak, hij at zowat niet meer. Hij ging naar Ab Lont in de Nieuwstraat om appel sienen en zoute haring,maar na één hap spuugde hij het uit, alles smaakte naar zwa vel Trij ntj e Pruimboomechtgenote van Klaas Dekker.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 14