898 Noever Waarde Ma, Grovvader het er ök weer wat van maakt lesten, doe ie wist dat ongse Brecht der waar kwam ie ok ankakke vanzellef. Hillegaar ongerstebove is ie van dat kien. Geliek der optille, want ze sting oal mit der erremkes in de lucht te swoaie. Waar ie ok zö wies mit ongs Ma? Heaw je je holleste niet an Grovvader? Et liekt wel of je naar de moid gaan. Nei Jannetje, dut keer heaw ik mien sundese skoene andèèn. Nag poest ok, ze binne oalliendeg wat dof worren. Je lit oallegaar zwarte vege achter, Weer heaw je die skoene mee poest? Toch niet mit kachelpoes? Je zou de eerste en de leste niet wese. Matje, je kiekt me an of je me opvrete wil, zeid ie. Wat heaw ik een spul had om die rommel der oaf te kriege. Ma, je moet die troep niet in et skoenepoesmankje opberrege. Hij keek zö beteuterd dat Brecht zei kom maar oop Dirk, den krieg je een smakkerd. Voer dat ie vortging kwam et geldbuulke uut sien diezek en kreeg die purrek nag een paar cente foer der spaarvarreken. Ik heaw et oal eerder zeit, veul ken je niet meer an em over litte. Je ken foer oalle klapskete niet naar de dokter fliene maar ik heaw een prik foer de inflenza haalt, der ware zomaar puur meer menske die der ök zö over dochte. Wat een stórremweer heawwe we toch. Maar ja mit de horrest ken je dat ver wachte. De seumer waar ok niks. Ongs puus waar vortlöpen, we dochte dat ie dood reden waar, maar et matje van de bure het er weer vongen. Wat doen je mit de Karst? Hoor ik dat nag? Waarde Peet, Nou moet je niet mij de skuld geve dat grovvader zö mit die kachelpoes an et kloaden waar. Hij moet kieke wat ie doet, en niet zomaar wat uut de kas pakke, hij is gien klein kien meer. Maar hij het et goed bedoeld zalle we maar seage. Zó pas vloog der een grote sworrem gangse over dörrep, en snatere dat ze dede,de voerste zeit den zeker weer of ze benne en wat der oallegaar te kieken voalt en dat wordt den zó naar achter deursnaterd. Gegroet maar weer van Peet en Vader. Dorrep.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 12