866 Jaap en Nel Fijnheer-Rotgans, Verbindingsweg 1, Westerland zorgen voor de verzending van de regiopost en de gewone post. En ze bezorgen Anna Paulowna. U zult het er mee eens zijn, dat een bedankje hier wel op z'n plaats is. Het zal u duidelijk zijn dat deze mensen niet allemaal tegelijk aan dat rondbrengen beginnen. Beschikbare tijd of andere redenen kunnen aanleiding zijn dat daar verschil in zit. Vandaar dat het ene deel van Wieringen wel eens wat eerder "op de hoogte" is dan het andere. Industrieel Erfgoed op Wieringen is een nogal indrukwekkende titel voor een tentoonstelling, temeer daar op Wieringen zo weinig op industrieel gebied voorhanden is en was. Dat heeft de Museumwerkgroep er niet van weerhouden toch gebruik te maken van deze titel, omdat dit jaar het jaar van het industrieel erfgoed is en meedoen onder deze titel een kleine subsidie opleverde. En alle beetjes helpen niet waar Dit onderwerp gaf weer aanleiding tot aardig wat gezoek in archieven en tot heel wat gepraat en overleg om aan foto's te komen. En als er niet veel is, is dat dubbel moeilijk. Toch meent de Museumwerkgroep dat ze redelijk geslaagd is. De reacties van de bezoekers zijn tenminste ovet het algemeen positief. De opening van de tentoonstelling op 15 juni j.l. was weer een gezellig gebeuren. De dansgroep Oud-Wieringen, in kostuum, bracht enige dansen voor het voetlicht. D.w.z. geen voetlicht, maar zonlicht, want het was gelukkig mooi weer, dus alles kon buiten plaats vinden. En dat doet het toch goed, die oude kostuums bij die Wieringer boerderij Voorzitter Pim de Herder sprak daarna enige lovende woorden tot de medewerkers van de Museumwerkgroep. En daarna opende burgemeester Baas met een toepasselijk woord de tentoonstelling. MUSEUM JAN LONT INDUSTRIEEL ERFGOED OP WIERINGEN in Museum Jan Lont

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 8