887 Over de bus gesproken: in die tijd waar ik nu over schrijf, waren er nog geen vaste bushaltes. Als mijn moeder met de bus mee moest, en dat gebeurde nog wel eens, moest ik bij de weg staan om de bus aan te houden. Als die dan kwam moest ik mijn moeder roepen, dan ging ze eerst nog naar de wc en haar paraplu zoeken en als ze dan eindelijk in de bus zat, stond er honderd meter verder weer een kind op de weg. En dan herhaalde dezelfde procedure zich. Toen er later een vaste bushalte kwam bij het café van Ab Klein is er nogal wat gemopperd, maar het moet voor de chauffeurs wel een zegen zijn geweest In het Oosterland van mijn jeugd waren twee steegjes. Het eerste tussen de huizen van Dientje Gorter en Wijntje Koorn en het tweede begon bij Rotgans/Maars en eindigde bij Willem Stadig, de timmerman en het huis van Cees Maars. Door het eerste kwamen de fietsers zo op de Gemeenelandswegwat nogal gevaar voor aanrijdingen inhield, omdat er voor die tijd aardig wat verkeer op deze weg was. Daarom werd er een groen geverfd hek voor de steeg gezet, zodat men een bocht moest maken voor men op de weg kwam. In de meidagen van 1940 tijdens de gevechten op de Afsluitdijk, stond dat hek in de weg. De gewonden moesten naar de school worden gebracht, waar het noodhospitaal was ingericht. Ik heb toen gezien hoe iemand dat hele hek in een ruk uit de grond trok. Mij leek het of die man bovenaardse krachten kreeg, er moest nl. een baar met een gewonde door het steegje. Langs de westkant van het volgende steegje was een heg, altijd netjes geknipt, langs de tuin van Cees Maars. Als het herfst werd en de dahliaknollen moesten de grond uit, dan legde Cees Maars altijd de bloemen die nog mooi waren op de heg, zodat een ieder die mooie bloemen wilde ze daar weg kon halen. Hetzelfde gebeurde met het fruit dat de familie Maars niet zelf wilde houden. Met Sint Maarten kregen we ook altijd fruit bij Maars. Ineke Boon Corrie Metselaar Nan Metselaar Rita Terpstra (wordt vervolgd)

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 29