4 i 886 de etalage van Dientje Gorter. Mijn moeder had dat wel gezien maar vond dat ik er zo schooierig opstond, dus ze wilde hem niet hebben. Hetzelfde argument had de moeder van Ineke. Vele, vele jaren later, wij woonden allebei al in Noorwegen, bleek dat Anna Kool die foto stiekum had gekocht. Ik kreeg hem toen van haar en Ineke kreeg van mij weer een kopie. Jaap Mooij was de man die voor de coöperatie kruidenierswaren verkocht en daar mee rond reed. Dat zal wel over het hele eiland zijn geweest, maar ik weet natuurlijk alleen van Oosterland. Rond het schoolhuis was een mooi hek, een hekje om op te lopen. Dat ging natuurlijk niet altijd zonder kleerscheuren en Ineke is er dan ook een keer lelijk vanaf gevallen.Of het blijvende littekens heeft veroorzaakt weet ik niet. Dit incident herinner ik me nog zo duidelijk, omdat ik kort daarvoor door de een of andere mededeelzame geest was ingelicht over het feit dat de moeder van Ineke niet haar echte moeder was. Maar toen mevrouw Boon Ineke kwam troosten op een manier zoals volgens mij alleen een echte moeder deed, was dat probleem voor mij afgedaan. Ons speelterrein lag in die tijd natuurlijk over heel Oosterland. We deden nog niet echt mee met de spelletjes van de schoolkinderen, wij hadden tenslotte de hele dag vrij. Een van de minder geslaagde spelletjes was zo lang mogelijk voor de bus oversteken. Dat gebeurde meestal in de buurt van het steegje naast de winkel van Dientje. Daar was bovendien nog een bocht in de Gemeenelandswegzodat wij wel een nachtmerrie voor de chauffeurs van Naastepad, bij ons thuis "Haast-je-wat" genoemd, moeten zijn geweest. Hulp en toeverlaat Anna Kool i'

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 28