872 Toen Dolf voor de eerste keer thuis kwam na 6 weken gingen de kinderen naar het Woltjerspoor om hem af te halen. Hij was spierwit weggegaan - hij had lange dagen gemaakt in de fabriek - maar kwam helemaal bruin terug. Hij had deftige bruine schoenen aan met lange punten en hij bracht voor de kinderen nougatblokken mee. Hij verdiende immers bij de MUZ zeker het dubbele van in Groningen. Maar 1928-1929 was er een strenge winter en kon het werk niet doorgaan. En dus zat Dolf thuis in Siddeburen, maar wel zonder geld. Begin 1931 kocht Dolf van Eerden een houten Fries tjalkje van 30 ton zonder opbouw. Het tjalkje heette "Ziet op U zelf". De hele familie is het in 1931 in mei gaan bewonen, in Siddeburen. Juni 1931 gingen ze naar Wieringen varen, trekken en bomen. Zuursema was schipper, die had vroeger op de Oostzee gevaren, samen met een oom. Zo kwamen ze aan in Vierverlaten bij de suikerfabriek net voorbij Groningen. Daar kwam Dolf aan boord op 14 juni. Hij was die dag 122 jaar getrouwd. Van Vierverlaten zijn ze naar Harlingen gevaren achter een motorschip Stanfries V. Voor de boot "Ziet op U zelf" TH na Moeder Hendrik Opoe Abel In Harlingen moesten ze een paar dagen wachten op een sleepboot. En daar heeft Dolf een hondje gekocht voor een kwartje. Het hondje moest verdronken worden. Het hondje noemden ze Nelly en ze hebben het jaren gehad. Ze zijn toen achter de sleepboot naar Wieringen gevaren, vader op het schip, de hele familie op de sleepboot. Het was heel slecht weer, grote golven, af en toe zag je geen schip meer. Ze zijn de werkhaven van Kornwerderzand binnengevaren. Ze lagen nog maar net in bed en toen botste een bak op het

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 14