868 Stil en vreedzaam was haar leven, Werkzaam voor haar huisgezin, Lijdzaam heeft zij veel geleden, Lijden werd voor haar gewin, Steeds het oog omhoog geslagen, Deed haar smart op smart verdragen, Christus was haar hoop en stof; Ja tot over dood en graf. Paal op kerkhof Oosterland Achterzijde van dezelfde paal Er was nog een factor, die invloed had op 't godsdienstig leven, en die op alle visschersplaatsen aan den dag treedt; het wisselvallige en de gevaren van het zeemansbestaan. We schreven reeds hoe vele malen jonge mannen hun leven in de golven lieten en de paal-opschriften op 't Kerkhof te Oosterland getuigen hoe dikwijls de Oosterlander klok moest luiden, als de zee 't offer terug gaf en een droeve stoet zich langs den Molgerdijk naar 't Oosterlander Kerkhof bewoog. Dan vooral had men behoefte aan geloof, aan de Kerk, om te kunnen berusten. Deze ernst heeft steeds zijn stempel op de Oeversche bevolking gedrukt. Eenige jaren moesten verloopen, maar dan was 't den aannemer Willem Hermans, de grootvader van zijn tegenwoordige naamgenoot, die opdracht kreeg de Kerk te restaureerenDe Oosterlander Kerk bleef als een historisch bouwwerk en bedehuis voor 1t nageslacht bewaard Doch wij dwalen zoo langzamerhand naar Oosterland af, en het is toch noodzakelijk, alvorens we aan dit dorp van "voor 50 jaren terug onze aandacht wijden, nog even terug te keeren naar Den Oever, want er werd in die dagen hard gewerkt voor een eigen haven; en inderdaad, de visschersvloot breidde zich uit en het Nauwelangder haventje" werd te klein, terwijl 't Noorderhoofd geen enkele beschutting bood.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 10