827 Op 12 september werd Klaes Doedesz weer bezocht. Hem werd verboden staande het geding van het vaderschap van het kind van Dieuwertje Moij ter Tafel te komen. Zijn vrouw kreeg ook nog een veeg uit de pan, zij zou geen gemeenschap mogen uitoefenen "met anderen die van quaet gedrag zijn." Verder werd er die dag nog een vrouw tot de orde geroepen wegens haar wangedrag. Zij moest haar leven beteren. Dan werd er nog vermaning gedaan aan Maartje Kornelis en Ariaantje Hendriks, huisvrouw van Albert Willemsz werd openbaar wangedrag en ontstichting verweten. Van Sijmon Jacobs Swemmer en zijn vrouw Neeltje Kornelis waren het volgende "wangedrag en ergernis". En Nan Vergat en vrouw Antje werden ook nog eens verblijd met een bezoek. Nan wilde wel weer naar de kerk, Antje zou nog wel zien. Beiden werden wederom vermaand Jacob Willemsz en Neeltje Pieters moesten van de drank afblijven "niet meer qualijck spreken en uitgooijen onordentelijkheden", maar ze waren al dronken en sloegen alle vermaningen in de wind, "sonder eenig berou te toonen." Wat een dag voor de dominee en zijn gezelschap. Zo werd het dan 1720 en op 31 december 1719 werden nog nieuwe ouderlingen gekozen,te weten Hendrik Klaesz.VergatKornelis Korn.Keijzer en Jacob Cornelisz Deze dominee Wijdenis schreef niet zoals dominee Berckhout alle jaarlijkse afrekeningen van de diakonie in het kerkboek. (wordt vervolgd) ZOMAAR EEN BEKENDE WIERINGER. SIMON DE JONGH, de bierbottelaar Op de transportfiets. Deze fiets, nog voorzien van de touwtjeswaarmee de kratjes werden vastgebonden, staat in Museum Jan Lont.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 29