826 Op 29 juli 1717 is Gerrit Albertsz.Nannes "deze Werelt overleeden" en werd Jan Adriaensz.Koij de nieuwe ouderling. Op 27 maart 1719 gaat de dominee op huisbezoek met diaken Pieter Kornelisz.BestevaerOok ouderling Kornelis Kuijtert gaat mee. Dit drietal gaat o.a.op bezoek bij Dieuwer Korn.Moij. Zij vertelde zwanger te zijn en overspel bedreven te hebben, "zijnde haeren man reeds voor omtrent twee Jaeren vertrokken na Oostindien", waarna haar een ernstige bestraffing te beurt viel, nl. "den Tafel verboden tot nader order." Op 29 maart van hetzelfde jaar werd een ander deel van Hippo bezocht. Ten huize van Sijmen Klaesz.Vergat was daar alleen zijn vrouw Antje Sijmens thuis. De dominee nodigde haar uit voor het Avondmaal op 9 april, maar zij viel hem in de rede zeggende dat zij niet zoude komen noch ter kerke noch ten Avondmael, eerst vuile woorden sprekende van en tot den ouderling en daer op tegen mijn (de dominee)". Hij vermaande haar dat als zij haar zaligheid wilde bevestigen zij daar ook iets voor moest doen. Haar antwoord was dat zij naar "den Paep wilde gaen, dat daer beter gepredikt en geleerd werd". Toen werd haar de Tafel verboden en is dit geval aan de kerkeraad voorgelegd. Zij wilde toen in geen zeven jaar meer komen en verwierp alle vermaningen. Diezelfde 29e maart, achteraf een veelbewogen dag dus, kwam het gezelschap bij Klaes Doedesz. Die wilde ook niet naar de kerk, want hij werd "van de mensen gehouden te zijn diegene die met Dieuwertje Moij gemeenschap zoude hebben gehad".De waarheid zou mettertijd wel aan het licht komen KERK HIPPOLYTUSHOEF

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 28