825 hij onbetamelijk geleefd, waardoor hij zich nu belast voelde. Hij was "zoekende om barmhartichheijt te verkrijgen bij Godt in het bloet van onzen gezegenden Heijlant Jesus Christus". Jacob wilde nu graag gedoopt worden om in de ware gereformeerde godsdienst te sterven of mocht hij "gesont wordende daer in suijver te leeven." Hij voelde zich in staat belijdenis te doen. Dominee riep direct een paar ouderlingen en dominee Sirmenhuijzen van Oosterland bij elkaar.Er werd besloten dat deze man de doop niet geweigerd kon worden. De zieke heeft toen thuis tot ieders genoegen belijdenis gedaan en "heeft onzen Zaligmaker grootelijks geprezen." Daarna is met toestemming van de Schout 's avonds om zes uur de predikklok geluid, waarop een ieder naar de kerk kwam. De zieke werd door enige mannen vervolgens op "de bequamste wijs" in de kerk gebracht en voor de preekstoel neergezet. De dominee preekte en doopte daarna Jacob Bakker. In het nagebed werd de bejaarde zieke aan God opgedragen.Daarna ging ieder zijns weegs. Of Jacob is blijven leven vertelt de dominee niet. Op 1 januari 1716 werden nieuwe ouderlingen en diakenen gekozen, zoals dat ook bij Ds.Berckhout ging. Op 7 december deed Ds.Wij denes huisbesoek, samen met ouderling Broers bij Dirk Tweeling schoolmeester-koster-voorzanger,en zijn vrouw Guurt Jans. Dirk Tweeling en zijn vrouw hadden nogal wat ergernis veroorzaakt: reden Dirk trouwde met Guurt terwijl zij in verwachting was van een andere man. Guurt werd daardoor beschuldigd van hoererij en het werd Dirk kwalijk genomen,dat hij ondanks alle waarschuwingen toch met haar trouwde. Omdat het volgende nummer van "Op de Hoogte" over schoolmeestersenz.gaat en daar dit verhaal uitgebreid aan de orde komt, slaan we het hier verder over. Enkele keren per jaar werden er gezamelijke kerkdiensten gehouden, beurtelings in Hippo en in Oosterland. Er was dan 's morgens en 's middags een dienst. KERK HIPPOLYTUSHOEF

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 27