823 3.Familie A.Bijma, ook met een ark of woonschip. Ze hadden toen 4 kinderen; Ebel, Ted, Bartel en Wiebren. Bijma was van beroep ijzervlechter 4.Familie Klundert met 2 kinderen en kostgangers. 5.Jan Fisher, ongehuwd. Hij was later bijenkoning in de Gesterweg. 6.Familie Smidstra, boerenarbeider. Later in hooibouw en handel. De familie woonde later op een boerderij aan de Wierweg, en nog later emigreerden ze naar Canada. 7.Familie D.Frans, zijn vrouw heette Elly. Ze hadden een zoon Klaas en Menno. De naam van hun schip was "Tiara Kiara Het was geen probleem om een schuurtje of een vlot te bouwen, want de Hofmanshaven dreef vol met hout. Toen de familie Van Eerden in de Noulanderhaven lagen, waren hun buren o.a.: familie Bastiaan van Breugel-de Peuter. De naam van hun schip was "Betty". Kinderen; Jan, Janneke, Teun, Piet, Wim, Kees en Bas. Van Breugel was werkbaas bij het aanleggen van de Kraaieveldsweg. Moeder van Breugel was nogal een grote baas, zij regeerde de hele boel. Er lag daar ook een vrijgezellenschip met aan boord: Dirk Bekendam Gerrit van Wijk Freek Molling Jan Dijkstra Harm Hering, deze was de kok aan boord. Familie H.Meier-de Jonge met de kinderen Alle, Harm en Eltjo. Beroep: werkzaam in de bouw. Naam van het schip: "Nooit Volmaakt" of "Nooit Gedacht". Achter het fort lagen nog: Mej.Snodijk. Naam van het schip: "Henny". Dit was iets aparts, het was super-de- luxe, dit schip. Kinderen: Jozef-Karei en Maarten. Ook lag daar nog: familie Klaas van Hoorn- Nieuwenburg. Kinderen: Sander, Pauli Henk, Jan. Van Hoorn was werkzaam bij de MUZ. En met een tjalk of een daarop gelijkend schip lag daar ook nog de familie J.Poepjes.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 25