820 Ze hebben eerst in huis gewoond bij Hip en Kee. En Tieme ging in de Meer werken. Later wist Ds.van Beek een huis in de Noorderbuurt en dat hebben ze later geruild met Willem Knol op Westerland. Zo zijn Gine en Tieme op Westerland terecht gekomen. Ze woonden nog maar net op Wieringen toen de razzia's begonnen en Tieme moest dus onderduiken. Dat is allemaal goed afgelopen. Tieme en Gine kregen één zoon, één kleinzoon en één kleindochter. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx FOTO'S KOOIJ De stamboom van de familie Kooij komt begin oktober 1996 xn de Westerlander kerk te hangen. Het is altijd leuk zo'n stamboom met foto s aan te kleden Als er onder de lezers/lezeressen mensen zijn, die foto's hebben waar een lid van de familie Kooij opstaat, dan zouden wij die graag zien en eventueel laten bijmaken. Het is absoluut niet de bedoeling de foto te houden. Reacties s.v.p.naar Matthisca Kooij-ModderGemeenelandsweg 26, Hippolytushoeftel.0227-592170. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx BEWONING ARKEN EN WOONSCHEPEN DEN OEVER 1930 Onder aanvoering en ten huize van mevrouw W.E.A.van Tol hebben de volgende personen: Cors Bakker Stroeerweg 50 H.van Eerden Parallelweg 16 J.Jansen IJsselmeerstraat 44 C.J.de Groot Laan BI.v.Treslong 26 C.V.Koorn Gesterweg 19 geprobeerd de ligging en bewoning van arken/woonschepen en tjalken in de toenmalige Zuiderhaven (Hofmanshaven) ten tijde van het maken van de Afsluitdijk en de Wieringermeerdijk naar Medemblik omstreeks 1930 op papier te krijgen. De tjalkjes, arken en woonscheepjes lagen eerst (juni 1931) in de hoek achter de daar gebouwde kantine van de Zuiderzeewerken, (zie kaartje en foto). Daar lagen o.a. de families K.G.Bakker, A.van Eerden, A.Bijma, Smidstra, Klundert en Jan Fisher. In die tijd was daar nog eb en vloed en met een storm zijn er nog boten op het droge geraakt. Toen de Kraaieveldsweg aangelegd werd, moesten ze daar weg. Wat nog varen kon werd met veel graafwerk en omdijking weer vlot gekregen. Er werden er daar ter plaatse ook gesloopt, o.a.die van Bijma. Zij woonden later aan de Gesterweg.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 22