777 Het bestuur is er trots op, dat de Hist.Ver.Wieringen één van de weinige is die vijf maal per jaar haar leden eenverenigingsblad toezendt. En waarin de leden een grote inbreng hebben. Het bestuur hoopt van harte dat zowel de redactie als de leden zo actief blijven. Er werd voor de leden een excursie georganiseerd naar het Scheepvaartmuseum in Amsterdam.Een geslaagde middag met ruim 65 deelnemers. In maart werd na de jaarvergadering een film vertoond, die rond de dertiger jaren gemaakt is door Joris Ivens. Veel herinneringen kwamen boven bij het zien hoe er gezwoegd werd om de dijk van Den Oever via Oude Zeug naar Medemblik te maken. En hoe zwaar het werk was aan de Afsluitdijk. Later is deze film nog vertoond in Den Oever in de Boerderij en in Kapellehof. In 1996 zal een voorstelling gegeven worden in Noorderlicht. Eind april gaf de heer F.Renssen een lezing over grafmonumenten. De Historische Vereniging voelt zich zeer betrokken bij het wel en wee van de begraafplaatsen op Wieringen. Graag wil de vereniging meedenken over het beheer en de plannen met de begraafplaatsen.Een kleine groep is bezig de grafstenen in kaart te brengen, d.w.z er worden foto's gemaakt van de stenen, de tekst die er op staat wordt uitgetypt (voor zover te lezen) en de plaats van de zerk wordt vastgelegd. De jaarlijkse weekenden in de Nicolaaskerk in Westerland waren weer een succes. Zo'n 500 bezoekers kwamen kijken naar de stamboom Lont, oude foto's van Wieringen en handwerken zoals die vroeger door moeders en oma's op de lagere school gemaakt werden. Voor de leden bestond de mogelijkheid de bezittingen van de vereniging (boeken, kaarten foto's e.d.)in de bibliotheek te raadplegen. Een zestal maandagavonden waren daarvoor gereserveerd.In de loop van het jaar heeft de vereniging een nieuwe kast aangeschaft, omdat er ruimtegebrek optrad. Een aantal boeken en documenten is door het Museum Jan Lont in bruikleen afgestaan. Omgekeerd staat de vereniging voorwerpen in bruikleen af aan het Museum. De samenwerking verloopt goed. Tot genoegen van het bestuur heeft een lid van de vereniging die deskundig is in het archiveren aangeboden de bezittingen in de computer te rubriceren en te catalogiseren. Het bestuur hoopt voor het nieuwe seizoen (herfst 1996) een overzicht te kunnen geven van wat zich in de kasten bevindt. De vereniging is in de loop van het jaar op diverse bijeenkomsten vertegenwoordigd geweest of heeft meegedaan aan de organisatie. O.a.: bijeenkomst kunstproject in Oosterland, gemeentelijk monumentenbeleid, een driedaags folkloristisch festival in Hoorn, de tentoonstelling in Museum Jan Lont,de bijeenkomsten welke georganiseerd worden door de Stichting Regionale Geschiedbeoefening, bijeenkomsten van de Vereniging Holland. De vereniging stond ook nog met een stalletje op de Florafeesten in Den Oever. In het verslagjaar is een formele huuroverkomst gesloten met de openbare biblitheek. Deze samenwerking verloopt ook goed. Secretaris Jaap Fijnheer

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 7