773 VAN DE BESTUURSTAFEL Terugblik Lezing Frans Diederik Het eerste verenigingsevenement van 1996 heeft op 16 januari plaatsgevonden. De heer Frans Diederik uit Schagen, al jarenlang bekend amateur-archeoloog in de Noordkop, vertelde aan de hand van dia's een boeiend verhaal over de bewoningsgeschiedenis van Noord-Holland vanaf 5000 voor Christus en de geologische ontwikkeling vanaf de Ijstijden tot in de Middeleeuwen. Boeiend was het vooral omdat de heer Diederik zich niet beperkt tot het zoeken en bekijken van scherven, maar er een geschiedenisverhaal van maakt, waarbij hij kennis uit allerlei historiche disciplines en verscheidenen ambachten gebruikt om er een logisch verhaal van te maken. Hij heeft zijn boek dan ook niet voor niks Archeologica genoemd. Schokkend was het wel te horen dat Wieringen gedurende zo'n 1500 jaar, van ca.800 voor Chr. tot ca.700 na Chr. niet bewoond is geweest. Pas na de doorbraak van het Almere naar de Noordzee kwam Wieringen aan vaarwater te liggen (Den Oever) en werd het weer aantrekkelijk genoeg om als woonplaats te dienen. WAT ER GAAT KOMEN Jaarvergadering en film K.Maaskant. Op dinsdag 12 maart 1996, aanvang 20.00 uur, zal in de bibliotheek de jaarlijkse algemene ledenvergadering worden gehouden. De stukken treft u hierbij aan. Ik verzoek u deze goed te lezen om zo tijdens de jaarvergadering uw kritische en opbouwende bijdrage te leveren. Na de pauze zal Piet Kraan films vertonen uit de periode 1939 tot en met 1955. Deze unieke beelden zijn gefilmd door de heer K.Maaskant, destijds een bekend fotograaf te Wieringen, die talloze prachtige opnamen voor ansichtkaarten heeft gemaakt bij de uitvoering van de Zuiderzeewerken. Later heeft hij als hobby gefilmd. We zijn erg benieuwd naar deze unieke beelden van o.a.de mobilisatie, de oorlog, de bevrijding, de Wielerbaan. De film is alleen toegankelijk voor leden (met één huisgenoot). Nieuwe secretaris gezocht Vanaf 1989 heeft Jaap Fijnheer als secretaris, samen met Nel, heel veel werk voor de vereniging verricht. De vereniging is hem hier veel dank voor verschuldigd. Helaas, hij moet het wat rustiger aan gaan doen en heeft besloten zijn secretaris-schap af te stoten. Wel blijft hij als gewoon bestuurslid meedraaien en, naar we hopen, nog vele jaren. Voor suggesties voor een nieuwe secretaris houden we ons aanbevolen. Excursie 2 juni Op zondag 2 juni a.s.organiseren we een excursie naar Broek in Waterland. Daar wordt een rondleiding verzorgd door een gids. Het is een prachtig dorp met allerlei bezienswaardigheden. Daarna zullen we nog iets bekijken. Mogelijk het Betje Wolffmuseum in MiddenbeemsterDe Rijp of de beeldentuin van Nic Jonk in Grootschermer. Houdt u alvast de tweede juni vrij.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 3