799 naar huis te nemen. Ze gingen echter zo vaak onderuit dat deze bij aankomst natuurlijk leeg waren. Een van de jutters vertelde: "Zelfs een paar streng christelijke vrouwen zeiden tegen hen dat ze er maar veel van moesten drinken, want het was nachtmaalswij n Op alle mogelijke plaatsen was de drank verstopt. Nergens was nog een lege emmer of fles te bemachtigen. Er werden huiszoekingen verricht en natuurlijk vielen er diverse bekeuringen. Hoe kon het ook anders: bij sommige huizen kwam de dranklucht de deuren uit. Nog jaren na de stranding kon men op Terschelling West-Aletawijn drinken, wel een bewijs dat goede voorraden werden aangelegd. En nu van Terschelling naar Wieringen: STRANDING SS "WEST ALETA"D.D.22 februari 1920 Ik geef dit weer zoals mijn vader het vertelde. Met slecht weer, liggend in de haven van West Terschelling, komt er rond het middaguur douane aan boord van de WR 213. Skuut van C.Rotgans Ez. net na de oorlog gebouwd voor f 45000.- De man vraagt aan schipper Rotgans "mag ik even aan boord kijken in verband met het wegnemen van spullen uit het ss West Aleta Dit werd toegestaan met de woorden "als je je voeten maar veegt." De man veegt voor het trapgat netjes zijn voeten op een mat van de West Aleta, hij daalt vervolgens de trap af en loopt verder naar het vooronder over een loper van de West Aleta. In het vooronder is een van de opvarenden vis aan het bakken in een pan uit het kombuis van de West Aleta en in olie van de West Aleta.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 29