792 De vader van Jo ging op een keer met de dokter naar Amsterdam, naar een lezing. Op de terugweg wou de dokter rijden, maar hij had nog nooit achter het stuur gezeten. Nou, het ging goed tot Zaandam.Toen raakten ze met elkaar en met de auto in een droge sloot. De omstanders hebben de auto er weer uitgetrokken. De auto was nog heel en ze kwamen verder veilig in Obdam. Toen Jo's vader en moeder 12^ jaar getrouwd waren, heeft de familie dit verhaal pas voor het eerst gehoord. Jo komt uit een streng Katholiek gezin. Hij heeft 4 broers en 6 zusters. Eén zuster is getrouwd, de andere 5 gingen in het klooster. Ze leven allemaal nog, de oudste is 89 en de jongst 70. Van de broers is er één pater geworden, heeft 53 jaar op Sumatra gewerkt, woont nu in Asten,Noord-Brabant en is 85 jaar. De andere 4 broers zijn getrouwd. Vader en moeder van Jo Borst met 4 dochters (de 5e was nog op Borneo) en 1 zoon. Achter opoe staat neef Aad. Jo wou als jongen bakker worden, is begonnen als bakkersknecht in Heiloo. Daar was de familie in 1920 naar toe verhuisd. Na een paar jaar zocht hij een andere baas. Er stond een advertentie in het Noord-Hollands Dagblad, Maarten Kapitein, bakker op Wieringen, zocht iemand. De moeder van Jo hield de krant een paar dagen weg, want ze wou niet dat Jo naar Wieringen ging* Maar Jo ging er toch naar toe en werd aangenomen voor f 11, boven de kost. Dat was in 1929. Hij woonde in huis bij Maarten Kapitein in de Klieftstraat en de was werd gedaan door een zus van Maarten, vrouw Brakenhoff. Er was afgesproken dat als Jo goed beviel hij f 12,- in de week zou krijgen. Na vier weken had Maarten nog nooit wat gezegd en toen pakte Jo zijn spullen. Maarten riep hem terug en ze raakten het eens over f 12,—.

Op de Hòògte - Wieringen | 1996 | | pagina 22