750 Klaas Gerrit Bakker werd in 1879 in Sliedrecht ge boren. Hij trouwde in 1902 met Cornelia van Wijngaarden die ook in Sliedrecht was geboren en wel in 1882. Klaas werd rijswerker, net als zijn vader. Klaas werkte overal in het land waar maar werk was. Als het werk 1 maand, 3 of 6 maanden duurde, hij kwam al die tijd niet thuis. Ze gingen pas naar huis als het werk klaar was. En als Klaas dan binnen kwam, kropen de kinderen achter moeders rokken en vroegen dan:"Wie is die man?" Als vader Klaas in Rotterdam werkte ging hij 's zaterdags lopend naar Sliedrecht. En zondags ging hij dan nadat hij met het hele gezin naar de kerk was geweest, weer lopend terug van Sliedrecht naar Rotterdam. Dat gebeurde niet elke week, geen vrij op zaterdag HOE KWAMEN ZIJ OP WIERINGEN Opa Bakker, Sliedrecht Op zijn 50e leerde vader Klaas pas fietsen. Toen hij op een smal weggetje fietste met een wetering aan elke kant, zat er een "daas" op zijn neus. Toen hij met één hand die mug wegsloeg, zat hij wel met fiets en al in de wetering. 's Winters zaten ze in de grienden, gingen met een roeiboot daar naar toe. Ze sliepen dan de hele week in een keetje, heel primitief, ratten en muizen liepen over de vloer. Het was een koude liefhebberij, 's Avonds werd een vuurtje gestookt. Midden in de keet werd een gat in de grond gemaakt en daar legden ze dan een vuur in aan. Hout was er genoeg, dat was geen probleem, 's Avonds aten ze pannekoeken. De pannekoekspan had een lange steel, want dicht bij het vuur verbrandde je levendig. Ze gooiden 3 repen spek in de pan en als dat was uitgebakken, ging het meel erin. Ze maakten de pannekoeken voor iedereen, heel dik, zeker wel 1 centimeter.

Op de Hòògte - Wieringen | 1995 | | pagina 7