765 Van de mensen in het MUZ-park kan ik me verder nog de families Steigstra, Janzonius en Feitsma herinneren. Naar Janzonius moest ik altijd de "Wij" (kennelijk een weekblad) brengen. Feitsma verhuisde later naar de Wieringermeerde Antoniahoevemet medenemen van onze sjoelbak. Zij woonden eerst in de jeugdherberg. Steigstra verhuisde naar Leemans. Oedzes woonde ergens in het midden aan de oostkant, ik meen in hetzelfde huis als Roossien. In het voorste huis, de dubbele villa die eigendom van Ten Bokkel was(is), woonde de familie Westerhof met in die tijd twee dochters, Annie en Trienie. Annie was van mijn leeftijd en gedurende een periode mijn speelkameraadje. Ik kwam daar wel aan huis en ik weet nog dat we eens samen Sint Maarten hebben gelopen.Met een goed resultaat! Later werden we "gescheiden", want Annie ging naar de Christelijke school in Den Oever en ik naar de Openbare in Oosterland. Ook over Annie krijg ik nog regelmatig rapport omdat Inez(Ineke) nog steeds intensief contact met haar onderhoudt. Voor de jeugdherberg was een plantsoentje.Ja,ja een plantsoentje! In mijn herinnering was het een modderpoel en stond in die tijd meestal onder water. Dat verhinderde niet, dat wij er pret konden hebben. Eens, het moet in januari geweest zijn met de Kerstvakantie achter de rug, want Ineke was weer thuis en wij waren terug van onze jaarlijkse oudejaarsavond viering in Koedijk (gouden Engel, het Koedijkse Sinterklaasfeest). Wij hadden allebei nieuwe kaplaarzen gekregen, van die mooie zwarte glimmende. Die moesten worden ingewijd en daar was het plantsoentje uitermate geschikt voor. Als je op klompen loopt gaat het water tot de rand van je klompen, maar bij laarzen moet het water natuurlijk tot de rand van je laarzen. Gezicht Jeugdherberg Oosterland Wieringen. MUZ-park

Op de Hòògte - Wieringen | 1995 | | pagina 22