759 BEVRIJDINGSDAG Ingestuurd door Dina Oden, toen elf jaar, nu een-en-zestig. Vijftig jaar geleden was het bevrijdingsdag, De mensen gingen uit hun dak, en overal hing de vlag. Het was een heel bijzonder en uitgelaten feest, Eindelijk was iedereen voor niemand meer bevreesd. Kinderwagens, fietsen, alles werd versierd, Zo werd er toen uitbundig bevrijdingsfeest gevierd. Op straat en op de wielerbaan, Daar zag je blije mensen gaan. Er werd gespeeld, gezongen en gedanst, En ook vooral naar Canadezen gesjanst. Zij zaten in tenten vlak bij de school, En menige meid had daar haar idool. Het waren de Tommies de Canadezen, De dames, ze wilden daar wat graag wezen. Maar ook de kinderen, waarbij ik zelf, Wij waren daar graag, ik was toen elf. We kregen er kauwgom, en repen, en prachtig wit brood, Ja soms zelfs met jam, je at en genoot. Ook vond ik daar toen een mooie ballon, Ik blies hem op en keek naar de zon. Ik nam hem zelfs nog mee naar huis En daar hoorde ik: dit was niet pluis. M'n vader heeft toen verteld wat het was, Het was een kapotje en het lag in het gras. EEN KIND ONTDEKT OOSTERLAND In 7e jaargang nr.2 op blz.672 schrijft Rita Land-Terpstra over haar jeugdherinneringen op Wieringen. Dat is haar kennelijk goed bevallen, want hier is een vervolg. Hamresanden, Noorwegen, september 1995 De vorige keer schreef ik dus over Arie Leien en de Opa's. Deze keer is het de beurt aan de buren, die ik vooral in mijn vroege jeugd nogal eens met een bezoek vereerde. Aan de Gemeenelandsweg staan vijf huizen op een rijtje. Wij woonden in het middelste, vandaag "De Kleine Winst".

Op de Hòògte - Wieringen | 1995 | | pagina 16