721 Met "mom mom" bedoelde ze kinderen. Ma liep altijd op klompen. Ze controleerde de aardappelen, of er gerooid moest worden, en als het zover was, draaide ze met haar vinger in haar andere hand en gaf dan een klap in haar handen. Hand- en theedoeken kocht men vroeger aan één stuk, je moest zelf zomen en de lusjes aanzetten, dat was Ma haar werk. Iedere dag kwam ze wel bij de familie Rotgans langs, dan stond ze achter een stoel en dan draaide ze steeds met de knoppen die op de rugleuning zaten. Dat piepte en knerpte zo lekkerAls men vond dat het lang genoeg geduurd had, werd dat gezegd en dan ging Ma weer naar huis. Ma is veel geplaagd door de kinderen en ze is in 1954 in een tehuis overleden. Met dank aan M.Tijsen-Rotgans. De redactie ontving een kaart van de heer Henk Prins uit Gorinchem. Dit gaat over opa Mooike, ook genoemd in hetzelfde verhaal. De heer Prins noemt ene Pifiter Mooi, overleden in 1939. Maar de naam Mooike of Moaike was de Wieringer uitspraak voor Meijert. Degene die in het verhaal bedoeld wordt is Meijert Tijsen, geboren 1852,overleden 1943. Meijert was gehuwd met Pieterje Tij sen Cd.,geboren 1859, overleden 1935. Er waren drie kinderen: Geertje, geboren in 1882, getrouwd met Cornells Snooy Wz., Jan, geboren 1884, gehuwd met Wijntje Koorn Jd. en Cornells, geboren 1890 en gehuwd met Maartje Smit Cd. Met dank aan H.Prins. DE WIERINGER KERMIS IN VROEGER DAGEN ingezonden door M.Tijsen-Rotgans, Den Oever. De Wieringer kermis is alweer verleden tijd. Vandaar dat ik de pen eens ter hand neem en vertel hoe wij als kinderen de bezigS Je was als kind al weken van te voren met de komende kermis Moeder zat een paar weken van te voren al achter de naaimachine om een kermisjurk te naaien, want met de kermis moest je in het nieuw. Als dan eindelijk de kermisdagen waren aangebroken, stond je 's morgens al vroeg op de Gemeenelandsweg om te zien of er al draaiorgels in zicht waren vanuit Hippo.

Op de Hòògte - Wieringen | 1995 | | pagina 6