671 13.P.Tolhuis. Kinderen: Piet, Bertus, Geert, Gezinus, Albert,Geertje 14.De Witte Molen no.342 of 343 Volgens Joh.Oedzes gesloopt in 1932. De fundamenten zitten nog in een landinrit Waarschijnlijk was de sloot tussen de percelen 342 en 343 de boezem. VOOR DE KEET Boven van l.nar r.: N.N., C.Moulus, A.de Groot en A.van Eekelen onder: J.Werelts, C.van Eekelen en R.Heijnen 16.P.Mosk Kinderen: Rinus en Jan. De familie Mosk woonde later op Texel. De oudste zoon Rinus voetbalde in een Texels elftal. Kees de Groot, één van de samenstellers van dit verhaal, voetbalde in een elftal van Wiron.Hij vertelde het volgende: Bij een bepaalde wedstrijd tussen Texel en Wiron meldden de Texelaars dat ze niet voltallig waren. Ze vroegen of Rinus Mosk, die alleen voor de gezelligheid mee was, hij hoorde niet in dit elftal, voor deze keer mocht mee spelen. De koppen bij elkaar en het was in orde. Het spel kon beginnen. Het begon voor Wiron voortvarend, want het was na 10 minuten al 3-0 voor Wiron. De keeper van Wiron had het niet druk en telde de spelers. Hij kwam uit op 12 spelers. Hij kon het niet vatten en vroeg aan een verdediger ook eens te tellen. En ja hoor, die kwam ook op 12 tegenstanders. De scheidsrechter werd gewaarschuwd en floot af. Nu moest Mosk op de proppen komen en ze zeiden tegen hem: hoe zat dat met die man te kort Mosk wist het ook niet meer. Hij zei alleen; "Dit heb ik nog nooit beleefd en ik zal het ook nooit meer beleven." Hij stapte uit het veld en de wedstrijd ging verder. Wiron won met 9-0. Het was een leuke middag voor allemaal.

Op de Hòògte - Wieringen | 1995 | | pagina 12