612 Na de receptie wachtte ons een lunch als heel gezellige afsluiting, van een zeer bijzondere dag, een dag met een gouden randje, waaraan wij nog vaak terug zullen denken. Jeanne G.de Weert- Doesburg DE SKARREHOEPERS VERRASSEN HISTORISCHE VERENIGING Tijdens de zg. Skarreklesavond van de carnavalsvereniging de Skarrehoepers werd onze vereniging verrast met een gift van f 375.-. De vereniging kreeg dit, omdat zij veel activiteiten ontplooit. Dankbaar nam secretaris Jaap Fijnheer dit bedrag in ontvangst. Het geld is zeer welkom, want, zo maakte hij bekend, in 1996 bestaat de Polder Waard-Nieuwland 150 jaar. Ter gelegenheid daarvan is de vereniging van plan een boekje uit te geven over de geschiedenis van die polder. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Noever dec.'94 Waarde nicht Maartje, Zö an't end van et jaar kiekt de iene mens foeruut en d'aar kiekt achteruut.T'is maar net hoe je bin. Sluut je je an bij 't eerste soort of bij 't twiede. Ik hoor bij 't eerste soort, nou weet ik wel dat as je oaltemet achterom kiek, je gien stap foeruut kom. Hoe ouwer je worre des te orreger. Hoe is dat mit jou stelt Ma Liek je op je Peet Jannetje We sitte in de pallemetaazje, matje en 't bloed stroomt wel door de ere, maar ok wèèr 't niet gaan ken. Wachter, ongse hongd, leit sien foerpöte op mien skoöt, hij sit maar wat te gnokke om een endje jödekoek. Ik ken zo hillegaar niet skrieve. As ie nou mit vader meeken is ie efkes foer de biene vandaan. Maar ik bin er weer mee readen vanzellef. 't Is temet weer Karstijd, tijd foer Karstijdsop en Nieuwejaarsbrij en den denk ik an vieftig jaar leden 1944 toen er razzia's op Wieringen ware en mien vader ok mee most Vier jaar waar ik den. En ik weet nag as de dag van guster, dat ik onger de grote tafel op 't voetebankje sat te speule, mit mien popke. En van onger 't tafelkleed grote leerze sag. Ang en bedeen weer most ik mit mien noden en doden heen Naar moeder moeder guulde. Stokstief mit mien mongkje open en er gien snars van begriepe, ze konde je vader tach zo maar niet mee neme Bij weze sel't de rest van mien bestaan. Dèèrom waar die Karst gien feest van liefde en vrede in 1944. Vieftig jaar is 't leden en vieftig keer heaw ik die pien in mien hart voelt. Ik heaw 't nooit kenne ferkroppe. D'r sting een riemke in vader's dagboek: Ter herinnering aan Karst 1944 door een kameraad W.A.van Rossum uit Haringvliet en het begon zö:

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 9