611 Bij de uitreiking van de onderscheiding behoorden wij bij haar twintig persoonlijke gasten. Een hele eer, mijn man en ik staken ons op verzoek van mevrouw De Jonge voor deze bijzondere dag in klederdracht, evenals het echtpaar Van Dijk, de dames Koelewijn uit Spakenburg en de heer Harms uit Renkum. Al tijdens het kopje koffie bij aankomst in het paleis bleken de gasten één en al aandacht voor onze kostuums. Bij de uitreiking van de anjers vormden wij met ons zevenen een steuntje in de rug voor onze vriendin toen zij samen met H.K.H.Prinses Juliana, Z.K.H.Prins Bernhard, de heer Patijn burgemeester van Amsterdam) en de overige laureanten de grote zaal betrad. Men had ons op de eerste rij geplaatst. Z.K.H.Prins Bernhard hield voor elk van hen een per soonlijke toespraak vol waardering en humor. Na de plechtigheid volg de een ontvangst op het paleis, waarbij een ieder zich heel ongedwongen met elkaar onderhield. H.K.H.Prinses Juliana was zeer geïnteresseerd in onze klederdrachten en bracht het grootste gedeelte van de recep tie met ons door en wilde allerlei zaken over de dracht weten. Zeer interessant vond zij het verhaal over mijn pellerine. Deze pellerine werd door mevrouw Kolff gedra gen tijdens de kro ning van Hr.Ms.Konin gin Wilhelmina in Amsterdam. Op een Wieringer aak was dit gezelschap toen in Amsterdam. Later schonk mevrouw Kolff de pellerine aan mevrouw Jaantje de VriesSmit, die hem aan haar dochter mevrouw M.Riedl-de Vries gaf. Zij nam het kledingstuk tijdens haar huwelijk overal mee naar toe,o.a.naar Tsecho-Slowakije en na haar vlucht na de oorlog ook naar Duitsland. Marie Riedl-de Vries schonk de pellerine aan mij voor mijn verzameling, waarmede ik vaak shows verzorg in Nederland.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 8