608 STAMBOOMONDERZOEK Er zijn mensen, die denken dat je maar een archief hoeft binnen te stappen om je kant en klare stamboom op te halen. Zo eenvoudig is het niet. Als je aan stamboomonderzoek begint, moet je niet denken in dagen of weken, maar meer in jaren, 't Kan evenwel uitgroeien tot een boeiende en leerzame hobby. Wie meer wil weten over het uitzoeken van een stamboom, kan contact met mij Nel Fijnheer-Rotgans, opnemen. Voor mensen die willen beginnen, kan ik een aantal informatieavonden organiseren. Ik denk aan 5 avonden, met daarnaast een bezoek aan een archief. Ook mensen die al bezig zijn, kunnen aan deze avonden deelnemen.Je leert veel van elkaar. Mocht u er zin in hebben, bel dan 02279-3997 of kom langs Verbindingsweg 1. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx REACTIES OP FOTO'S De heer Cees Tij sen uit Castricum reageert op de foto van het "ermhuus" op bldz.591 van de vorige "Op de Hóógte".Hij schrijft: Het lange huis op de foto is niet het ermhuus.Het onderschrift op de foto komt ook niet overeen met de beschrijving in de tekst nl.op de plaats van de slagerswinkel van Kaan. Het lange huis op de foto zijn twee huizen. Het ene staat op de hoek Noorderweg-Zeestraathet andere in de Noorderweg. Beide huizen zijn in de loop der jaren vervangen door nieuwbouw, het huis op de hoek eerst en vele jaren later het huis aan de Noorderweg. Deze verandering is duidelijk te zien op kaarten van Den Oever. Het ermhuus zoals beschreven in de tekst heb ik niet gekend.Wel het ermhuus op de plaats waar nu de firma Luijt is gevestigd. Dat ermhuus is op de foto te zien aan de linkerkant, doch alleen de westelijke gevel. Dit huis was bewoond door vier huishoudens o.a. de familie Koster en Nan Tij sen, die jarenlang vaandeldrager bij Apollo is geweest. Van de twee naast elkaar staande huizen, rechts van het zg.ermhuus is het linkse huis het café op de hoek van de Hofstraat en Noorderweg, dit café bestaat nog steeds". En over de foto van het postkantoor op bldz.604 schrijft de heer C.Tijsen: "Dit huis ken ik niet. Volgens Jaap Koorn staat dit huis echter in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen en wordt daar gepresenteerd als het postkantoor van Den Oever. Dit huis komt volgens hem wél uit Den Oever, doch is niet het voormalige postkantoor". De foto op bldz.579. De naam van de dame in het midden is mevrouw Oudejans-Vlaanderen. Uit het fotoalbum van Truus Rotgans-Kooij kwam deze naam te voorschijn.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 5