Van de bestuurstafel 605 Tentoonstelling Westerland De tentoonstelling die de vereniging de eerste twee weekeinden van oktober in de Nicolaaskerk te Westerland hield, was wederom een succes. Ruim 400 bezoekers kwamen een kijkje nemen naar de merklappen, de stamboom Bakker of de souvenirs van de kroonprins. Onder de merklappen waren enkele zeer bijzondere exemplaren: één uit 1683, één uit begin 1700 en een andere - nog maar enkele ja ren oud - gemaakt door mevrouw Van Praag-Haremaker, waarop zij de (gedeeltelijk Wieringer) geschiedenis van haar ouders ver beeldt. Een Kunstwerk! Nieuwe leden De vereniging mocht in Westerland 14 nieuwe leden verwelkomen en daarmee komt het totaal op 385. De namen van de nieuwe leden vindt u elders in deze 'Op de hoogte'. Ansichtkaarten Ook in Westerland werd de ansichtkaartenserie gepresenteerd die de vereniging onlangs heeft samengesteld onder de titel: 'Wierin ger vrouwenhoofdtooi rond 1900'. De serie bestaat uit 8 verschil lende zwart/wit kaarten. Het mapje kost 6,50 en ik wil het van harte bij u aanbevelen. Elders in dit blad vindt u meer informatie Openstelling bibliotheek HVW Iedere belangstellende kan op de eerst maandagavond van de maand terecht in de historische hoek in de bieb op het Kerkplein. Er is dan deskundige hulp om u wegwijs te maken in de kasten. Tot de zomervakantie kunt u terecht op: 7 november 1994 9 januari 1995 6 februari 6 maart 3 april van 18.30 tot 20.00 uur. (openingstijd bibliotheek) Lezing De heer F.Timmer, voorzitter van de Historische Vereniging Scha- gen houdt in de bibliotheek te H'hoef op woensdagavond 18 januari 1995, aanvang 20.00 uur een lezing met dia' over het slot Schagen en de Westfriese adel. Toegang voor leden plus een huisgenoot gra tis. Jaarvergadering met film Joris Ivens Op dinsdag 14 maart 1995 zal de algemene ledenvergadering gehou den worden. De stukken treft u in de volgende 'Op de hoogte' aan. Na de pauze zullen we een heel oude film vertonen die Joris Ivens in zijn jonge jaren over de Zuiderzeewerken heeft gemaakt. De familie Fijnheer heeft deze film uit de Haagse archieven opgediept Beste wensen Ik wens u allen ook namens het bestuur en de redactie prettige feestdagen en een gelukkig, maar vooral gezond 1995. Met vriendelijke groet, Jaap Lont

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 3