en.'t beste voor 't nieuwe t jaar! 631 Broer Jan kwam in huis bij de familie Van Hoesel. Zij woonden met 12 kinderen op Stroe, dus daar kon er nog wel één bij. Na 6 weken gingen ze weer terug naar Rotterdam. Marie en Volkert schreven alsmaar naar Rotterdam, Jan en Frans zijn daarom met de trein weer naar Hippo gegaan en bleven daar omdat inmiddels de spoorwegstaking aan de gang was. In Rotterdam werd het met het eten langzamerhand nijpend. Moeder Smits ging liftend en lopend met haar dochters Miep, Tilly en Joke richting Wieringen. Ze kwamen in Wognum, daar werd Joke ziek. Joke en Tilly bleven achter in Wognum en moeder en Miep gingen door naar Wieringen. Toen ze in Westerland aankwamen vroeg moeder Smits hoeveel kilometer het nog was naar Wieringen. Ze werd met een wagen opgehaald en kwam aan bij Volkert en Marie op Zandburen. Moeder Smits werd huishoudster en Miep kwam in de huishouding bij Hein Lont en Jo. Na de oorlog gingen ze allemaal terug naar Rotterdam, maar Marie en Volkert bleven schrijven. Na 14 dagen was Frans alweer in Hippo, ging naar school, de 8e klas. Marie werkte toen bij Gert Rasch, de schoenmaker en Frans mocht schoenmaker worden, hoewel hij liever wat anders was geworden. Frans moest in dienst. Later, uit dienst, is hij achter bij Dorus Rasch, die overleden was, een eigen schoenmakerij begonnen. Zo is hij op Wieringen gebleven. Frans trouwde met Grê Burger uit Egmond, ze kregen 2 kinderen, Frank en Karin. Trijntje Smits- Alphenaar Jan Frans Tilly n j Joke Oudste zus Miep heeft de foto genomen

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 28