en.'t beste W voor 3» 628 HET SPOOK VAN DE PASTORIE door J.Gorter, Oosterland Mijn vader vertelde me vroeger, ik was toen een jaar of 10, 11, dat er een spook in de oude pastorie huisde. Er is destijds een nieuwe pastorie gebouwd achter de oude, ik weet het jaartal echter niet, zo ongeveer 1890 meen ik. Daarna is de oude pastorie afgebroken. Van het sloopmateriaal is toen het catechisatielokaal gebouwd. Maar de toenmalige dominee, Van Dijk heette hij, zei: "Het spook is meegegaan naar de nieuwe pastorie". Als hij 's avonds naar bed ging kwam hij het spook wel eens tegen op de trap. Ze maakten dan een praatje met elkaar. Het spook verdween dan naar beneden. De dominee ging naar boven en naar bed. Het gebeurde echter ook wel eens dat als de klok 12 uren had geslagen zomaar alle deuren open stonden. Wij zijn 28 november 1947 getrouwd en hebben de eerste twee jaren in de Pastorie gewoond op de bovenverdieping. Maar nu komt het Ik had het spookverhaal ook wel eens aan mijn vrouw verteld toen we daar woonden. Wij gingen op een avond in juli 1948 een wandeling maken. Tegen 12 uur 's nachts liepen wij ter hoogte van het huis van Willem Stadig, nu Dirk Dirks, toen de torenklok 12 uur sloeg. Meteen daarna hoorde ik iemand of iets langgerekt fluiten, een gierend gefluit als het ware. Mijn vrouw zei: "Hoor je dat Ik zei: "Ja, dat hoor ik". We komen bij de Pastorie en het is niet te geloven - alle deuren stonden open, vóór zowel als achter en de wind zoefde er ietwat naargeestig doorheen. Ik geloof niet aan spoken, maar toen gingen mijn haren rechtop op mijn rug staan. Ik zei tegen mijn vrouw: "Blijf jij hier maar even staan". Ik ging door het huis heen. Buiten, achter, lag een dikke lat van een meter lang.Met die lat gewapend ging ik naar boven. Opeens komt er iemand de kamer uit. Ik maakte al een slaande reactie, maar zag nog net op tijd dat het mijn vrouw was. Zij was ook op onderzoek uit gegaan, terwijl ik dacht dat ze nog buiten stond. Dat kwam dus goed af.Alle deuren gesloten en wij naar bed. Volgende dag mijn vader gevraagd, maar die wist van niks. Maar dat gefluit dan in de nacht zult u vragen Misschien toch HET SPOOK xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ten/

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 25