614 Voerige week kwam nicht Maartje van Oom Cees en wij weer over vroeger prate, Maartje speulde op een keer mit nicht Jaantje in et huuske. Ze sting op de zitting deur et raamke naar buuten te kieke, Jaantje had der net op zeten, want die most efkes wat, maar ze had vergete et dessel er weer op te leagen.En prompt stapte Maartje mit ien bien in de emmer. En tante waar zo verskrikkelek oplopend dat de rèèpe ware gaar,dat begriep je. 't Waar ok zo, dat as den op een gegeven moment hèlegaar de klamp over de korref liep, den pakte Cees een paar spiekers en een hamer en spiekerde de poort in de skutting dicht. Dat bin ik zat, zeit ie den, dat lilleke ondögendige kreng, ze blieft maar an der eigen kangt. Den na een week of wat zei Peet Aaltje den, nou Cees, nou ken de deur zeker wel weer open Ja, dat kon wel en den wier de deur weer openmaakt. Grovvader en ik heawwe naar et skarreklessen weest, deer heawwe we bar van genoten,dat matje dat wonnen het deed et wel zomerakels best. Ze vertelde over Roodkapje, op z'n Wierings vanzellef. Ja dat is mooi, der benne niet zo barre veul menske meer die Wierings prate kenne, dus die der nag benne moete we in ere houwe, viend je ok niet Nou zie je, et is tach weer een heel epistel worren. Ik moet de groete van Grovvader doen, dus bij deuze, en ok de groete van uw nicht Maartje. Roodkapje.. VOLKSGENEESKUNST Bij hoofdpijn gebruikte men een hoofdpijnstiftje.Daar ging men mee over het voorhoofd en dan werd het erg koud. Bij hoofdpijn kon je ook een rode zakdoek met azijn en water op je voorhoofd doen. Je moest eerst een kwartiertje liggen en dan de doek op je hoofd doen. Succes verzekerd. W.E.A.van Tol t sic***********#*##

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 11