613 Een hele groep van jonge mannen stond op Kampen's station uit hun vaderland verbannen weg naar Duitsland, geen pardon. t End Eens is de zoon van God geboren nederig maar in een stal toch heeft hij ons zelf gezworen dat hij Vrede brengen zal. Litte we dat maar hopen Ma, Vrede in ongs hart en in de wirreld. Gegroet en mit de beste wenske van Peet Jannetje en Vader. Dórrep dec.1994 Mien waarde Peet Jannetje, Nag bedankt voer je brief en nou docht ik, vandaag skrief ik deres weerom, niet dat er hier nou veul beurt en nieuws te melden volt, maar der is oaltijd wel wat te vertellen. Ja, wat jij nou skrief over de oorlog, deer weet ik niet van, maar ik denk ok, dat jij nooit vergete zal wat der oallegaar beurt is, oal waar je ok nag maar een kien. Wel weet ik nag datte we bar errem ware en as kien wou je den ok welderes wat nieuws heawwe, maar oal wat je kreeg ware klere van een aar.En den ware der van die verveulende mormels die der erreg in hadde en dat most den nodig zeit worre. Ok weet ik nag wel dat de tuune zo rabbig ware en de hekjes was ok een erremoedig zootje en de huuze zellef ware ok niet ongerhouwen. Doe zag je nag huuze mit een bordje "ONBEWOONBAAR VERKLAARD", die wiere den later sloopt. Naderhangd heawwe we in Frankrijk op een keer zo'n verskrikkelijk oud huus zien en deer woende nag menske in, ik dorst et bijna niet op de kiek te zette, want ik waar bang datte ze me achterna komme zouwe.Later heaw 'k er onger zet "ONVERKLAARBAAR BEWOEND". Moeder had ok gien stofzuuger en zo'n allemachtige ouwe wasmesien, mit een houten kuup. En ik weet er nag van datte we oalliendig een pet hadde voer et water en gien toilet vanzellef. We hadde een huuske mit een emmer, nou deer weet ik nag een verhaaltje over.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 10