v 580 Noefer Waarde Maartje, Skrieve is ok zo'n antij dat 't efkes duurt het. Kobus van buuf Aaltje is een leuk tiep en oaltemet een rare hapskeer dat is je bekend. Daags en nags langs de wèg weet ie nag oalderes 't ien en aar en mèèsten tijd foer dat je 't in de krangt lese ken. We kriege hier wat prente, seit ie. En deerom hore we hier an Noefer gien are Npraat. X De ien pèèuwt nag meer as d'aar. 't is affronterend. Nou as je niet bepraat weze wil, moet je niet gebore weze! Buuf Aaltje is ok jarig weest en ze erremeneerde wat oaf over oud worren Nou is oud gien kwestie van jarenJifc heaw menske in ien dag oud zien worren Ma, as je begriep wat ik bedoel. En Grovvader zeit den: de duvel is oud en zien moer nag ouwer. As je ouwer wor den doet oalles je seer en wat niet seer doet werkt niet. Afijn ik kwam efkes anwuppe, maar Aal waar niet flug ze liep maar te hennemelken en avvezeerde hillegaar niet. Daago deeran wier ze si.ek: buukseerte (ik heaw nag om peperementoelie weest) dat de dokter most er hillegaar an te pas kommen. En die stopte een piepke in 1r mongd. Kobus bóód nag an om 't te kope, die olekerd. 'T is best oaflopen mit er. Sontje lit nag oalderes verstek gaan en mooi weer is aars en den si.t je maar in huus te pangkoeken. We litte de hangde en biene niet los. De êrepele benne skild en de wortelecskroabd en ik heaw appelepent toe. Appelepap en penepent, een luie kirrel en een dikke vent! Hoe zou t mit tante Trijn en oom Oaldert weze? Kom je der nag welders? Gegroet van Peet Jannetje M'n waarde Peet Jannetje Nou skreef jij dat je de zon niet genoeg zag, deer bin je nou wel van weerom kommen docht ik zo. Mens, mens wat een hitte, we konde genies buuten zitte van de warremte, we heawwe de luuke dicht houwen en dat wil wat zegge want je weet hoe ik op de zon stelt bin. Grovvader had er ok last van, maar hij zeit oaldeur dut is temisten een echte zeumer en den zat ie lekker onger de pereboom, de hongd languut en wie doet je wat.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 5