Jacob Verwoerd en Huibertje Stam Reijer was steenzetter en werkte in 1931 in Kornwerd. Hij was daar gekomen, net als de andere steenzetters, met waardkist en bult. Een waardkist was 1.40 m bij 50 cm. Er zat een apart vak in voor bestek, borden,pannen en brood. De waardkist was voor de steenzetter zowel kast als tafel en stoel. Er zat een slot op en hij was groen geverfd en had 2 houten handvaten. De bult was beddegoed en kleren en een beddezak voor het stro en dekens. De dekens werden als volgt gemaakt; men legde 2 oude dunne wollen dekens op elkaar op de grond en bekleedde die dan met satinet. Satinet is een speciaal soort glad, glanzend katoen, soepel en toch sterk. Zittend op de grond of op de knieen werd het satinet eerst op de dekens geregen. Als dat allemaal goed vast zat, werd het met de hand met stiksteekjes gestikt. Er kwam geen machine aan te pas. Dit maakten de vrouwen allemaal thuis. Als er door de steenzetters naar een werk werd gegaan, kwam eerst de vrachtrijder met een vrachtwagen, laadde de kisten en bulten op en bracht ze naar het spoor. Dan ging alles op de trein en vanaf het dichtst bij zijnde station werden de kisten en bulten dan op het werk gebracht. Toen Reijer in Kornwerd werkte, kon hij niet zo maar naar huis omdat zijn vrouw ging bevallen. Jaantje Verwoerd-Versloot was dan ook naar haar moeder in Hardinxveld gegaan en daar werden Pieter en Huibertje geboren op 16 februari 1931. Erg eenvoudig ging de bevalling niet. Jaantje werd op de keukentafel gelegd en toen is als eerste Piet geboren.Die werd zolang in de rookstoel gelegd, want daarna kwam Huibie. Maar alles is goed gekomen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 25