ia/- 575 GEZELLIG In de pastorie brandde natuurlijk een kerstboom en de kleintjes werden getracteerd op chocolademelk en kregen versnaperingen en een presentje. De orde van dienst is mevrouw Bruul werkelijk niet meer bij gebleven. Dat er gezongen werd herinnert ze zich nog duidelijk. Iedereen deed mee en de prins begeleidde zijn gelegenheidskoor aan de piano. En ongetwijfeld heeft hij een kerstverhaal voorgelezen. Op de vraag of de Oosterlandertjes dat nou allemaal vreselijk indrukwekkend vonden, zegt mevrouw Bruul:"0, helemaal niet.We vonden het erg gezellig.Misschien wisten we ook niet eens precies hoe dat allemaal zat met die prins en zo. We kregen lekkers en een cadeautje en er was een mooie boom. En dat was voor ons het belangrijkste. Mevrouw Marie Koorn—Koster uit Den Oever is afkomstig uit Oosterland, waar haar ouders jarenlang een café hadden. Eenmaal heeft de kroonprins daar een kerstfeest georganiseerd voor Duitse kinderen, die als bleekneusjes een poos in Nederlandse gezinnen waren opgenomen om wat bij te spijkeren. Die kinderen kwamen niet allemaal van het eiland," vertelt ze."Ze kwamen ook van de wal en er waren heel wat genodigden bij, ook burgemeester Peereboom van Wieringen. In de grote zaal van ons café werd het gehouden. Daar stond een kerstboom en hadden we lange tafels gezet waar die mensen allemaal aanzaten. Mijn zuster Sijtje en ik moesten bedienen en chocolademelk rondbrengen.Ik denk, dat er Potsdam, Weiïmaclrten 19 lie"ber Luijt Jch. wünsche Jim en ein gesegnetes Weilmaclitsf est und ein gut es neues Jahr, vor allem baldige ¥iederher- stellung Jhrer Gesundiieit. Herzlirfie Grüsse auch an Jhi'e Familie i'fLi

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 37