Van de bestuurstafel 513 Terugblik jaarvergadering a Uitbreiding Dinsdag 15 maart jl. heeft de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaatsgehadwaarover u in het vorige nummer van 'Op de hoogte' uitvoerig geinformeerd bent. Met zo'n 50 aanwezigen was deze ver gadering goed bezocht. Belangrijk om nog even te memoreren is dat de vereniging op 15 maart 350 leden telde, 100 meer dan in maart 1993. Belangrijk is ook dat het bestuur is uitgebreid door de benoeming van Bert Jongsma. Tijdens de jaarvergadering hebben zich ook enkele mensen aangemeld om af en toe eens assistentie te verlenen bij de organisatie van exposities e.d. Van harte wel kom allen b Beeldbepalende panden Het slopen van beeldbepalende panden binnen de gemeente Wieringen gaat ook het bestuur van de HVW ter harte. Het bestuur beseft dat dit een moeilijke kwestie is, omdat er veel uiteenlopende belan gen zijn. Toch meent het bestuur dat hiér voor de HVW een taak ligtook al zou die alleen maar bestaan in het adviseren van het gemeentebestuur met betrekking tot het historisch kader waarin nieuwbouw kan worden geplaatst, als sloop een voldongen feit is. Aanpassing aan de kleinschalige bouwwijze die op Wieringen van oudsher gebruikelijk is, moet toch mogelijk zijn. De op de jaar vergadering aanwezige leden konden zich in deze stellingname van het bestuur vinden.en binnenkort zal een en ander dan ook ter kennis van het gemeentebestuur gebracht worden. c Lezing walvisvaart J.T.Bremer Na de pauze vertelde Jan Bremer aan de hand van zijn boek 'Oorkon den in Steen, 17e en 18e eeuwse grafzerken op de oude begraaf plaats van Huisduinen' naar aanleiding van nog bestaande graf zerken over bekende walvisvaarders en hun levensgeschiedenissen. Dat dit veelbewogen levens waren, laat zich raden. Na afloop van de lezing waren de boeken snel uitverkocht. Excursie Westfries Museum en stadswandeling Hoorn Op zondagmiddag 29 mei a.s. zullen we met een touringcar van Jan Rasch/Reisbureau Hippo op pad gaan en een bezoek brengen aan Hoorn. Eerst zullen we een rondleiding krijgen door het Westfries museum, waar naast de vaste opstelling de één dag eerder geopende wisse lende expositie over belangrijke Hoornse families en hun beroe pen (zeevaart e.d.) te zien is. Na een kop koffie zullen we onder leiding van een gids een stadswandeling door de oude binnenstad van Hoorn maken waarbij we geattendeerd worden op de rijke his torie van Hoorn. Voor leden zijn het vervoer en de rondleiding gratis (ieder lid mag op de deze voorwaarden max. één huisgenoot meenemen). Voor niet-leden komen het vervoer en de rondleiding samen op 15, (afrekenen in de bus). De entree 5,met 65+kaart 2,50; met museumjaarkaart gratis, dient ieder zelf aan de kassa te be talen evenals koffie en andere versnaperingen

Op de Hòògte - Wieringen | 1994 | | pagina 3